Konferencja Samsunga w Pradze - nowości na 2012 rok

Konferencja Samsunga w Pradze - nowości na 2012 rok

Konferencja Samsunga w Pradze - nowości na 2012 rok
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
14.02.2012 08:00, aktualizacja: 16.02.2012 12:14

Samsung zaprezentował nowe produkty podczas odbywającego się w Pradze europejskiego Samsung Forum 2012. Zgodnie z nową strategią firma zamierza zwiększyć swój udział w rynku europejskim i rozwijać technologie łączności pomiędzy sprzętami domowymi, takimi jak telewizory, telefony, tablety, notebooki i kamery, a nawet urządzeniami gospodarstwa domowego.

Samsung Smart TV

Nowe telewizory z serii ES800. LED TV posiadają cienką obudowę i metaliczną podstawkę w kształcie litery U. Wyposażono je w ekrany o przekątnej do 75 cali oraz dwurdzeniowe procesory, które powinny poradzić sobie z jednoczesnym wykonywaniem wielu zadań.

Samsung zaprezentował także telewizor Super OLED z 55-calowym ekranem, który charakteryzuje się wysoką jasnością i dobrym odwzorowaniem kolorów, a ponadto mieści się w bardzo cienkiej obudowie. Telewizor wyposażono w kamerę i mikrofon, które umożliwiają sterowanie funkcjami ze pomocą gestów i głosu oraz rozpoznawanie twarzy. Telewizor posiada też dwurdzeniowy procesor.

Funkcja Smart Interaction ma umożliwić użytkownikom komunikację z innymi urządzeniami poprzez komendy głosowe i gesty. Dzięki wbudowanej kamerze HD oraz mikrofonom możliwe jest uruchamianie telewizora, rozpoznawanie twarzy czy korzystanie z przeglądarki internetowej za pomocą komend głosowych. Przykładowo, możliwa jest zmiana natężenia głosu za pomocą ruchu dłonią.

Z kolei technologia Smart Content pozwala na spersonalizowanie telewizora za pomocą aplikacji. Dodatkowo, funkcja AllShare Play daje dostęp do zdjęć, filmów i pozostałych treści w innych urządzeniach, pozwala nimi zarządzać oraz dzielić się poprzez umieszczenie w chmurze.

Dzięki funkcji Smart Evolution wybrane serie telewizorów, które zostaną wprowadzone do sprzedaży w przyszłym roku będą mogły być zmodernizowane poprzez instalację zestawu Evolution Kit. Dzięki temu telewizor będzie działał szybciej, a dostępne funkcjonalności zostaną rozszerzone o nowe możliwości. Aktualizacja będzie możliwa przez 5 kolejnych lat od daty pierwszego pojawienia się produktu w sprzedaży.

Technologia Smart Wi-Fi w aparatach

Nowa linia aparatów i kamer z serii Smart, została wyposażona w technologię Smart Wi-Fi, która pozwala wygodnie dzielić się zdjęciami i filmami. Model WB850. to cienki kompakt z zoomem optycznym 21x. Łączność Wi-Fi umożliwia przesłanie zdjęć do serwisów takich jak Facebook, YouTube czy Picasa lub wysyłanie ich poprzez e-mail. Z kolei funkcja Auto Backup pozwala na kopiowanie zdjęć z aparatu do komputera bez kabli.

Inteligentne wyposażenie domu Technologia Eco BubbleTM w sprzętach Samsunga ma umożliwić pranie odzieży w niskich temperaturach, co pozwoli miedzy innymi na oszczędzać energię. Z kolei nowe silniki Digital Inverter i sprężarki mają być trwalsze, a przy tym optymalnie wykorzystywać energię. Samsung zadbał również o lepsze wykorzystanie przestrzeni wewnętrznej. Lodówki z Serii G oferują dużą pojemność przy zachowaniu standardowego rozmiaru urządzenia. Zastosowane zostały w nich również szersze, dolne zamrażalniki Combi, których pojemność sięga 44. litrów. Zwiększenie pojemności bez zmiany gabarytów jest możliwe dzięki wykorzystaniu technologii Eco SlimTM.

Zwiększona została również pojemność konwekcyjnych kuchenek mikrofalowych - do 4. litrów. Mobilność i wygodę w gotowaniu mają zapewnić przenośne płyty indukcyjne, tzw. O’table. Nowe pralki Samsung mają zapewnić większą wygodę - popularną pojemność bębna do 12 kg zamknięto w pralce o wymiarach charakteryzujących modele o pojemności 8 kg.

Notebooki: 12,9 mm i 1,16 kg

Samsung zaprezentował notebooka drugiej generacji z Serii 9. Jest on o 21 proc. cieńszy i o 28 proc. lżejszy od swojego poprzednika. Procesor Intel Core i7 oraz dysk twardy SSD sprawiają, że komputer uruchamia się w 9,8 s, a ze stanu hibernacji wybudza się już po 1,4 s. Jednolita, aluminiowa obudowa połączona została z piaskowaną powierzchnią zapobiegającą zbieraniu śladów palców. Ekran SuperBright Plus zapewnia jasność obrazu 400 nit.

Technologia biurowa

Samsung zaprezentował również nowe monochromatyczne laserowe urządzenie wielofunkcyjne. Model SCX-3405FW pozwala drukować oszczędnie - przy pomocy przycisku „ecobutton”. zredukujemy koszty eksploatacji. Dzięki aplikacji mobilnej dostępnej wraz z urządzeniem, możliwe jest programowanie wydruków za pomocą komputerów PC, telefonów komórkowych czy tabletów.

SCX-3405FW drukuje z prędkością 2. stron na minutę, ma również możliwość faksowania, skanowania i kopiowania.

Nowy 27-calowy monitor LED z Serii 9 wykorzystuje technologię Plane Line Switching (PLS), która umożliwia odwzorowanie ponad miliarda kolorów, które można oglądać pod dużymi kątami zarówno w pionie, jak i w poziomie.

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

Galaxy Tab 2 z Androidem 4.0 Samsung Galaxy Tab 2 to pierwszy tablet Samsunga, który oparty będzie na systemie operacyjnym Android 4.0. Został on wyposażony w dwurdzeniowy procesor 1 GHz. Urządzenie dostępne będzie w wersjach z modułem Wi-Fi oraz 3G. W marcu 2012 roku trafi do sprzedaży w Wielkiej Brytanii, a nieco później na rynek globalny.

Nowy system zaoferuje dostęp do Android Market, w którym znajduje się ponad 40. 000 aplikacji oraz ulepszoną przeglądarkę internetową i interfejs użytkownika, a także większą szybkość wykonywania operacji.

Usługa Samsung Hub zapewnia dostęp do multimediów z możliwością dzielenia się plikami. Usługa Video Hub oferuje ponad 100. tytułów do wypożyczenia lub zakupu, z których każdy opatrzony jest krótką recenzją, trailerami i opiniami innych widzów. Ponadto możliwe jest oglądanie filmu już podczas jego pobierania. Z koleu Music Hub zapewnia dostęp do ponad 17 milionów utworów muzycznych. W Readers Hub użytkownicy znajdą 2,3 miliona e-booków, 2 300 magazynów oraz ponad 2 000 gazet w 51 językach. Posiadacze tabletów będą mogli łączyć się z Game Hub, gdzie znajdą najnowsze gry. Tablet umożliwi również korzystanie z tzw. chmury za pomocą funkcji AllShare Play, pozwalającej na przenoszenie plików między tabletem a innymi urządzeniami.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)