Komunikator Gadu-Gadu wystawiony na sprzedaż

Komunikator Gadu-Gadu wystawiony na sprzedaż

15.10.2015 14:30, aktual.: 15.10.2015 14:40

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W czasach najwyższej świetności GG mogło pochwalić się kilkudziesięcioma milionami aktywnych kont. Z czasem użytkownicy zaczęli odchodzić od komunikatora na rzecz Facebooka i raczej trudno oczekiwać, by kiedykolwiek sytuacja ta mogła odwrócić się na korzyść polskiej aplikacji.

Spółka GG Network, do której należy Gadu-Gadu, została podana do likwidacji. Nie oznacza to jednak, że sam komunikator przestanie istnieć. To dobra wiadomością dla dwóch milionów użytkowników, którzy w dalszym ciągu z niego korzystają. Platforma Gadu-Gadu została wystawiona na sprzedaż, ale na razie nie wiadomo kto się nią zainteresuje. Nieoficjalnie mówi się, że jednym z kupców może być Grupa WP, Agora, Onet-RASP lub Interia.

Gadu-Gadu zadebiutowało 15 sierpnia 2000 roku i już w pierwszym dniu zdobyło 10 tysięcy użytkowników. Był to pierwszy komunikator na świecie użyty do publicznej dyskusji na orbicie okołoziemskiej - wydarzenie miało miejsce 27 czerwca 2008 pomiędzy użytkownikami, a kosmonautami stacjonującymi na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)