Kompaktowa wieża do każdego mieszkania. Doskonały dźwięk i atrakcyjna cena

Kompaktowa wieża do każdego mieszkania. Doskonały dźwięk i atrakcyjna cena

Kompaktowa wieża do każdego mieszkania. Doskonały dźwięk i atrakcyjna cena
Źródło zdjęć: © Shutterstock.com
06.04.2018 10:45, aktualizacja: 06.04.2018 13:29

Mniejsze i bardziej kompaktowe sprzęty grające powoli wypierają ogromne wieże stereo. W niewielkiej obudowie kryje się to samo, a nawet więcej niż w ogromnych urządzeniach sprzed dekady. Warto zainwestować w dobrą jakość dźwięku.

Przygotowaliśmy kilka atrakcyjnych cenowo sprzętów grających oraz kilka porad, dzięki którym kupisz wieżę odpowiadającą twoim wymaganiom.

Wieża w wersji zwykłej czy mini

Podstawową różnicą między tradycyjnymi a miniaturowymi wieżami jest ich wielkość. Reszta parametrów oscyluje na podobnym poziomie. Miniwieże są nieco większe od mikrowież, choć w porównaniu do dawnych sprzętów stereo i tak wydają się miniaturowe. Swój rozmiar zawdzięczają połączeniu w jednostce centralnej wzmacniacza i mikrofonu. Nie oznacza to oczywiście, że mniejsza wieża oferuje słabszą jakość dźwięku. Pod tym względem mini- i mikrowieże mogą zaskoczyć melomanów.

Obraz
© Shutterstock.com

Za dobrej jakości wieżę trzeba zapłacić od kilkuset złotych do nawet kilku tysięcy złotych Droższe są urządzenia komponentowe, które można dowolnie łączyć w miarę potrzeb. Każdą część jednostki centralnej kupuje się osobno, a ich ceny zaczynają się już od 700 zł za część. Do użytku domowego z powodzeniem wystarczą mniej kosztowne miniwieże.

Odpowiednia moc i duża uniwersalność

Przed zakupem warto zwrócić uwagę na kilka podstawowych informacji oferowanych przez producenta. Podstawowym parametrem jest moc głośników. To od niej zależy maksymalna głośność sprzętu, ale również czystość dźwięku i brak zniekształceń. Przy wyborze warto kierować się wielkością pomieszczenia, które chcesz nagłośnić. Do użytku domowego nadadzą się nawet urządzenia o mocy 20 W, chociaż nic nie stoi na przeszkodzie, by zaopatrzyć się w mocniejszy sprzęt, nawet do 500 W.

W przeciwieństwie do starszych modeli, nowoczesne urządzenia wyposażone są w dysk twardy, który pozwoli ci przechowywać na nim ogromną liczbę ulubionych utworów. Jeśli natomiast zwykle słuchasz muzyki na urządzeniach przenośnych, warto zwrócić uwagę na dodatkowe interfejsy, które rozszerzą możliwości wieży.

Nowoczesna miniwieża powinna być w stanie połączyć się z dużą liczbą urządzeń. Wtyczka USB lub HDMI to podstawa, która pozwoli na podłączenie do niej pendrive'a z muzyką lub komputera, by uzyskać lepsze efekty dźwiękowe.

Obraz
© Pixabay.com

Bluetooth pozwoli natomiast na bezprzewodowe połączenie wieży ze smartfonem. Kolejnym przydatnym akcesorium jest stacja dokująca na urządzenia z systemem IOS lub Android. Po powrocie do domu możesz podłączyć swojego smartfona do mikrowieży i cieszyć się ulubioną muzyką z aplikacji takich jak Spotify w całym mieszkaniu. Ewentualnie możesz podłączyć do urządzenia swój odtwarzacz MP3 lub MP4.

Doskonała jakość muzyki w każdym miejscu oraz ogromna liczba piosenek na wyciągniecie ręki dzięki dodatkowym aplikacjom i interfejsom sprawią, że twoje ulubione utwory nabiorą nowego charakteru.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (55)