Trwa ładowanie...
d3fy5su

Komitet Psychologii PAN: ustawa o ochronie zwierząt to osiągnięcie cywilizacyjne

Komitet Psychologii Polskiej Akademii Nauk z zadowoleniem przyjął nowelizację ustawy o ochronie zwierząt, która rozszerza zakres ich ochrony oraz zaapelował o sprawne dokończenie tego procesu legislacyjnego – donosi Nauka w Polsce PAP za listem wysłanym do agencji.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ferma norek na Białorusi.
Ferma norek na Białorusi. (Getty Images)
d3fy5su

Według listu do postulatów popieranych przez Komitet należą w szczególności "wprowadzenie zakazu hodowli zwierząt futerkowych, ograniczenie dopuszczalności uboju zwierząt bez uprzedniego pozbawienia świadomości wyłącznie do zaspokojenia potrzeb wspólnot religijnych zamieszkujących w Polsce oraz zakaz wykorzystywania zwierząt w działalności cyrków".

Czytaj też: W ciągu 50 lat populacja zwierząt na Ziemi spadła o ok. 68 proc.

Wymieranie owadów. Naukowcy biją na alarm

Osiągniecie cywilizacyjne

– Komitet Psychologii PAN docenia fakt uchwalenia tej ważnej nowelizacji prawa przez Sejm RP ponad linią głównych podziałów politycznych. Wyraża także nadzieję, że dokończenie procesu legislacyjnego odbędzie się w tej samej, konstruktywnej atmosferze – brzmi fragment oświadczenia.

d3fy5su

Komitet zaapelował także o "odrzucenie wszelkich inicjatyw legislacyjnych mogących ten akt prawny osłabić", "niwecząc osiągnięcie cywilizacyjne, jakim jest przebudowa naszych relacji z zależnymi od nas zwierzętami".

Czytaj też: Ptaki spadają z nieba w USA. Masowo umierają

Źródło: Nauka w Polsce PAP

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3fy5su

Podziel się opinią

Share
d3fy5su
d3fy5su
Więcej tematów