Komendy głosowe w nagwigacji Garmina

Komendy głosowe w nagwigacji Garmina

Komendy głosowe w nagwigacji Garmina
Źródło zdjęć: © Garmin
21.01.2008 12:46, aktualizacja: 21.01.2008 19:15

Garmin przedstawił kolejny model nawigacji samochodowej - nüvi 880. Komendy głosowe, informacje na żądanie z MSN Direct, rozpoznawanie głosu przygotowane mapy, czy transmiter FM to główne cechy tego urządzenia.

Garmin przedstawił kolejny model nawigacji samochodowej - nüvi 880. Komendy głosowe, informacje na żądanie z MSN Direct, rozpoznawanie głosu, przygotowane mapy, czy transmiter FM to główne cechy tego urządzenia.

Jest to pierwszy GPS w ofercie Garmin, który rozpoznaje mowę i właśnie w taki sposób można sterować pracą urządzenia. Wystarczy wypowiedzieć adres, pod który chcemy dotrzeć, a urządzenie wytyczy trasę i doprowadzi nas do celu.
Nuvi 88. to zaawansowany model, który został przez producenta wyposażony w obsługę informacji z MSN Direct, jest to jednak usługa dodatkowo płatna, a dla europejskiego użytkownika raczej nieprzydatna. Standardem jest oczywiście bardzo bogata obsługa POI (point of itnterest) z możliwością dodawania własnych.

Obraz
© Garmin Nuvi 880 (fot. Garmin)

Nuvi 88. może wyświetlać mapy zarówno w formacie 2D, jak i 3D na 4,3 calowym ekranie (TFT) o rozdzielczości 480 x 272 px. Wbudowane głośniki, oraz łączność Bluetooth pozwalają na użytkowanie nawigacji Garmina, jako zestawu głośnomówiącego. Niewątpliwą zaletą urządzenia, jest wbudowany akumulator pozwalający na 4 godzinną pracę, dzięki czemu możemy zabrać je z samochodu i korzystać na rowerze, czy podczas pieszych wędrówek.

Nuvi 88. to także odtwarzacz MP3, przeglądarka zdjęć JPEG, czy mini konsola do gier. Ciekawą funkcją, jest wbudowany nadajnik FM, dzięki czemu nasze mp3, czy też ksiązki w wersji audio (do książek potrzebna jest subskrypcja Audible.com) mogą być odbierane przez samochodowe radio, właśnie na częstotliwości FM. Należy jednak pamiętać, iż w wielu krajach europejskich, korzystanie z takich nadajników FM jest zabronione.

Urządzenie trafi do sprzedaży w drugim kwartale 2008r, a jego sugerowana cena na rynku amerykańskim ma wynosić 1070 USD.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)