Kolejny akt starcia gigantów

Kolejny akt starcia gigantów

21.09.2009 14:38, aktual.: 21.09.2009 14:53

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W sporze o niedopuszczenie usługi telefonicznej Google Voice obie strony umacniają się na swoich pozycjach: w piśmie skierowanym do Federalnej Komisji Łączności FCC Google skarży się, że Apple odmówił przyjęcia aplikacji. Takim stwierdzeniom sprzeciwia się z kolei producent iPhone'a, który twierdzi, że program jest w dalszym ciągu sprawdzany z uwagi na wątpliwości w kwestii tego, czy aplikacja Google'a nie będzie zmieniała interfejsu użytkownika i kluczowych funkcji iPhone'a

Na życzenie Google'a w opublikowanym właśnie stanowisku, którego adresatem jest FCC, niektóre fragmenty zostały zamazane, Powołując się na prawo do informacji wielu stron, FCC opublikowało teraz dokument w pełnym brzmieniu w postaci pliku PDF. Jak wynika z pisma, 7 lipca wiceprezes Apple'a ds. globalnego marketingu Phil Schiller poinformował Alana Eustace zajmującego w Google'u stanowisko wiceprezesa ds. inżynierii i badań (Vice President of Engineering & Research), że producent iPhone'a z wyżej wymienionych powodów odrzuca możliwość wprowadzenia do App Store aplikacji Google'a, która została zgłoszona 2. lutego.

Obraz

Według amerykańskich mediów w miniony piątek koncern z Cupertino ponownie zaprzeczył tym informacjom i po raz kolejny stwierdził, że aplikacja nie została odrzucona, ale będzie w dalszym ciągu stanowić przedmiot dyskusji z Google'em.

wydanie internetowe www.heise-online.pl

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)