Kolejne tajemnicze zgony słoni w Afryce. Wcześniej prawie 300, teraz 11

Kolejna tajemnicza śmierć słoni w tamtej części świata.
Kolejna tajemnicza śmierć słoni w tamtej części świata.
Źródło zdjęć: © Wikimedia Commons

02.09.2020 09:45

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Władze parku Narodowego w Zimbabwe zbadają sprawę śmierci zwierząt w lesie w zachodniej części kraju – donosi The Guardian. Jak na razie z puli potencjalnych przyczyn wykluczono kłusownictwo i zatrucie cyjankiem.

Zwłoki słoni zostały odkryte w lesie Pandamasue, znajdującym się pomiędzy parkiem narodowym Hwange a wodospadem Victoria Falls. 

Jak poinformowała Tinashe Farawo, rzeczniczka Parków Narodowych Zimbabwe, od słoni zostały pobrane próbki krwi do analizy w celu zbadania przyczyn ich śmierci. 

Słonie zostały znalezione z kłami pozostawionymi w ich ciałach, co wyklucza motywy kłusownicze. W ostatnich latach w Zimbabwe kłusownicy otruli dziesiątki słoni w celu sprzedania ich kłów na nielegalnych rynkach kości słoniowej. 

Nie pierwszy taki przypadek

Te tajemnicze zgony wydają się być podobne do tych, które miały miejsce w zeszłym miesiącu w sąsiedniej Botswanie. Zginęło tam aż 275 słoni. Naukowcy nadal badają przyczyny tego zdarzenia. W tym przypadku także zostało wykluczone kłusownictwo, zatrucia oraz wąglik. 

Botswana ma największą na świecie populację słoni, szacowaną na 156 tys. osobników. Zimbabwe zajmuje drugie miejsce z 85 tys. W ubiegłym roku w Zimbabwe z powodu suszy zginęło 200 tych zwierząt.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (4)
Zobacz także