Kobieta wyrzuciła komputer wart 200 tysięcy dolarów

Kobieta wyrzuciła komputer wart 200 tysięcy dolarów

Kobieta wyrzuciła komputer wart 200 tysięcy dolarów
Źródło zdjęć: © Ed Uthman / CC
31.05.2015 09:37, aktualizacja: 01.06.2015 08:25

Pracownicy firmy zajmującej się odzyskiwaniem i recyklingiem elektrośmieci byli nieco zdziwieni, gdy w jednym z pudeł znaleźli... Apple I.

Komputer znajdował się w wypełnionych starą elektroniką pudłach, zapełnionych i wystawionych do zabrania. Ich właścicielka po śmierci męża postanowiła zrobić trochę porządków w garażu i pozbyć się "niepotrzebnych śmieci", zawożąc je do firmy Clean Bay Area. Nie wzięła za nie rachunku i nie chciała zostawić danych kontaktowych, więc jedyne, czym dysponują pracownicy tej firmy, to pamięć o tym, jak wyglądała.

Kilka tygodni później pudła trafiły do sortowni, w której zostały otworzone. W jednym z nich odnaleziony został niezwykle rzadki egzemplarz pierwszej generacji komputera Apple, stworzonego w 1976 roku przez Steve'a Jobsa, Steve'a Wozniaka oraz Rona Wayne'a. Ocenia się, że powstało ich zaledwie około 200 sztuk, a ile dotrwało do czasów obecnych - nie wiadomo.

Firma recyklingowa wystawiła znaleziony komputer na sprzedaż, a prywatny kolekcjoner zapłacił za niego 200 tysięcy dolarów. Obecnie trwają poszukiwania "hojnej" byłej właścicielki, ponieważ zgodnie z zasadami panującymi w tej firmie należy jej się połowa uzyskanej sumy.

Zobacz także: Nowy helikopter amerykańskiej armii. Lepszy od wszystkich innych!

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Projekt Ara: Google pokazało w pełni sprawny telefon

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)