Kłopotliwa promocja Apple'a

Kłopotliwa promocja Apple'a

Kłopotliwa promocja Apple'a
Źródło zdjęć: © chip.pl
30.12.2013 13:30, aktualizacja: 30.12.2013 14:29

Wygląda na to, że w dzisiejszych czasach nawet jak zdecydujesz się rozdać coś za darmo, to możesz liczyć się z niezadowoleniem. Apple rozdaje aplikacje na święta, a jego klienci nie są zadowoleni.

Apple umieścił na App Store aplikację "1. Days of Gifts". Dzięki niej można codziennie pobrać nową, płatną aplikację za darmo, codziennie inną. Aplikacje na dany dzień wybiera Apple. I mimo dobrych chęci, jest za to krytykowany.

Problemy zaczęły się już drugiego dnia promocji. Wtedy bowiem za darmo był do pobrania telewizyjny program rozrywkowy. Jednak kłopoty z interfejsem iTunes, który sugerował najpierw kupno programu, zanim umożliwił darmowe pobranie prezentu, skłonił Apple’a do szybkiej zmiany decyzji, więc w ciągu dnia podmienił prezent na inny, a konkretniej na jedną z gier z App Store.

Na tym jednak drobne problemy się nie kończą. Użytkownicy są niezadowoleni z wyborów i trudno się im dziwić, bowiem nie każda gra lub aplikacja potrzebna jest akurat danej osobie. Niestety, przez to same aplikacje zbierają negatywne recenzje. Jednym z ostatnich prezentów okazała się gra Toca House, przeznaczona dla najmłodszych. Starsi użytkownicy iSprzętów, zamiast ją zignorować z uwagi na swój wiek, zaczęli jej wystawiać negatywne recenzje, co obniżyło jej pozycję na App Store.

Wygląda na to, że samo zaoferowanie czegoś za darmo w dzisiejszych czasach już nie wystarcza…

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: "Microsoft wydał pierwszą grę dla Windowsa 8.1"

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (42)