Kłódka z GPS

Kłódka z GPS
Źródło zdjęć: © Lokalizacja.info

09.09.2013 10:55

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Elektroniczna kłódka z GPS to urządzenie dedykowane do zabezpieczenia ładunków w pojazdach i kontenerach.

Zadaniem wielu przewoźników i firm zlecających transport jest już nie tylko monitoring floty samochodowej, ale monitoring konkretnych ładunków. Trzeba zadbać o to, by kontener nie był otwierany, a jeśli już do tego dojdzie, to żeby dyspozytor natychmiast wiedział, kiedy to nastąpiło i w jakim miejscu.

Rozwiązanie tego problemu znalazło się w ofercie kilku firm dostarczających systemy monitoringu GPS. Pojawiło się u nich narzędzie, które służy do zabezpieczenia przewożonego ładunku. Kłódka, która wyposażona jest w moduł GPS ma zastosowanie przy monitorowaniu ładunków w transportach, zabezpieczeniu kontenerów i naczep, zabezpieczeniu sprzętu budowlanego lub pojazdów specjalnych.

Zasada działania jest podobna do klasycznej kłódki mechanicznej, z tym tylko, że poza samym zamkiem, urządzenie zostało wyposażone w elektroniczny moduł komunikacyjny (GPRS) oraz odbiornik GPS.

Innym zastosowaniem elektronicznej kłódki jest kontrola i monitorowanie dostępu do wlewu paliwa samochodów ciężarowych, maszyn roboczych czy budowlanych.

Tego typu rozwiązania oferują takie firmy jak Keratronik, MotoGuard czy Vector. Jak twierdzi przedstawiciel MotoGuard, kłódki z GPS świetnie sprzedają się na Ukrainie.

Polecamy w Lokalizacja.info: MapaMap z mapami Europy w promocyjnej cenie

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)