Klawiatura Logitech dla iPada

Klawiatura Logitech dla iPada

Klawiatura Logitech dla iPada
Źródło zdjęć: © Infopol.lt
17.08.2011 16:02, aktualizacja: 22.09.2011 15:13

"iPad do nabycia osobno" -- taki podpis spotkałem na stronie WWW Logitecha. Powinni byli napisać: "Obowiązkowe akcesorium do każdego iPada."

Wbrew pozorom sporo piszę na iPadzie, chociaż ostatnio więcej czasu spędzam przed komputerem. Dłuższe teksty nie są problemem, pod warunkiem posiadania dobrej aplikacji synchronizującej się z chmurą oraz solidnej klawiatury - ekranowa do dłuższych wpisów za bardzo mnie spowalnia. Dotychczas korzystałem z bezprzewodowych klawiszy Apple'a –. które pozostały po przesiadce z laptopa i nadawały się do tego idealnie. Największym kłopotem było jednak podróżowanie, ze względu na brak jakiegoś sensownego etui.

Obraz
© (fot. iMagazine)

Logitech Tablet Keyboard for iPad rozwiązuje ten problem i przy okazji jeszcze jeden, ale o tym za chwilę. Klawiatura jest w czarnym kolorze, z podobnym kształtem przycisków, łączy się za pomocą Bluetooth i ma zasięg około 1. metrów - standard. Plastik nie jest absolutnie najwyższych lotów, podobnie jak samo wyczucie przycisków, ale wystarczył mi kwadrans, aby całkowicie się do niej przyzwyczaić. W odróżnieniu od modelu Apple, znajdziemy na niej dwa mega-istotne przyciski - pierwszy to "Home", a drugi, oznaczony lupą, służy do uruchomienia Spotlight. Ten pierwszy jednak jest o tyle rewelacyjny, że możemy za jego pomocą wywoływać pasek multitaskingowy oraz oczywiście powracać do ekranu głównego. Oprócz tego jest pełna gama standardowych przycisków do odtwarzania muzyki czy filmów, znanych chociażby z klawiatur Apple, ale istnieje również możliwość wywołania aplikacji „Zdjęcia”. Na deser jeszcze pozostaje przycisk do wyłączania i jednoczesnego blokowania ekranu. Wszystkie dodatkowe funkcje wywoływane są za
pomocą przycisku Fn.

Obraz
© (fot. iMagazine)

To jednak nie powyższe cechy czynią tę klawiaturę mistrzowską propozycją dla każdego posiadacza iPada! Bezwzględnie, najlepiej rozwiązano pokrowiec, do którego wkładamy klawiaturę celem jej ochrony. Nie dość, że idealnie sprawuje się w podróży, to ma dodatkową funkcję -- po rozłożeniu pełni rolę stojaka! iPada można na nim ustawić w dowolnej orientacji. Zabrakło mi jednej rzeczy - możliwości zmiany kąta nachylenia tabletu, ale sam stojak jest bardzo solidny i iPadowi nie grozi upadek. Niestety, nie wykombinowałem jeszcze jak całość ustawić sobie na kolanach, żeby wygodnie pisać na kanapie. Klawiatura oczywiście działa ze wszystkimi iPadami, iPodami touch i iPhone'ami.

Na deser pozostaje cena, która jest o ponad 30. niższa od propozycji Apple - dla wielu jest to istotna różnica. Gdybym dzisiaj wybierał klawiaturę dla siebie, nie wahałbym się ani chwili - po prostu rozwiązanie Logitecha z wbudowaną podstawką i etui, które przy okazji chroni ją w podróży i przed kurzem, jest znacznie bardziej uniwersalne.

Wojtek Pietrusiewicz

Źródło artykułu:imagazine.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)