Kinowe hity Sony w odtwarzaczu Adobe

Kinowe hity Sony w odtwarzaczu Adobe

Kinowe hity Sony w odtwarzaczu Adobe
Źródło zdjęć: © IDG
23.07.2008 13:00, aktualizacja: 23.07.2008 14:27

Firma Adobe zaktualizowała swój odtwarzacz multimedialny. Nowe wydanie Media Playera charakteryzuje się m.in. odświeżonym wyglądem interfejsu oraz możliwością pobierania materiałów dostarczanych przez nowych dostawców, m.in. firmę Sony i stację CBS.

Media Player to, przypomnijmy, nie tylko kolejny programowy odtwarzacz multimedialny, mający konkurować z tuzami pokroju QuickTime'a czy Windows Media Playera ale przede wszystkim wszechstronna platforma dostarczająca treści multimedialne wytwarzane przez nadawców bezpośrednio na pulpit peceta. AMP działa w systemach z rodziny Windows oraz w Mac OS X i dostępny jest na razie tylko w j. angielskim. Do jego zainstalowania wymagane jest wcześniejsze zainstalowanie w komputerze środowiska Adobe Integrated Runtime ( więcej informacji na temat aplikacji znajdziecie w numerze 8/2008 magazynu PC World Komputer.

Obraz
© (fot. IDG)

Media Player 1.0 został oficjalnie udostępniony w kwietniu br., po kilku miesiącach beta testów. Niniejsza aktualizacja to pierwszy update oprogramowania od chwili premiery. Zmiany w interfejsie skupiają się wokół przebudowanego ekranu powitalnego, w którym zasoby są teraz uporządkowane w formie zakładek z głównymi kategoriami ( informacje, komedie, natura, styl życia, moje nowe epizody ), a nowy - większy panel boczny, widoczny po prawej stronie okna, oferuje dostęp do polecanych audycji. "Skórka" programu ma zaś jaśniejszy niż poprzednio kolor.

Dzięki porozumieniu podpisanemu między Adobe i Sony, za pośrednictwem Media Playera będzie wkrótce można oglądać pełnowymiarowe filmy wyprodukowane przez wytwórnię Sony Pictures. Pierwsze premiery, jakie już zapowiedziano, to m.in. "Faceci w czerni" i "Piąty element". Użytkownicy odtwarzacza będą mogli także śledzić zasoby sieci CBS. Dostęp do wspomnianych materiałów będzie bezpłatny, jedyną "niedogodnością" dla użytkownika będzie jedynie wyświetlanie reklam przez Media Playera ( czy to w oknie interfejsu programu, czy też w samym materiale wideo ). W wyniku podpisanych porozumień liczba dostępnych w AMP materiałów wideo sięgnie tym samym 25 tysięcy.

Pobierz Adobe Media Player 1.1 - http://get.adobe.com/amp/.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Nie wiesz jak pomóc dziecku w zdalnej nauce? Zorganizuj mu odpowiednie miejsce pracy!
Nie wiesz jak pomóc dziecku w zdalnej nauce? Zorganizuj mu odpowiednie miejsce pracy!
https://www.x-kom.pl/g-2/c/159-laptopy-notebooki-ultrabooki.html?utm_source=hp&utm_medium=vendor&utm_campaign=librus&f[manufacturers][4]=1&f[44][51084]=1
Komentarze (0)