Kino bez wychodzenia z domu. Prawdziwie filmowe doznania

Kino bez wychodzenia z domu. Prawdziwie filmowe doznania
Źródło zdjęć: © Fotolia | lassedesignen

20.03.2020 14:12, aktual.: 23.03.2020 11:26

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jeśli nie ma dla ciebie nic lepszego niż wieczorny seans w rodzinnym gronie, warto zastanowić się nad stworzeniem domowej strefy rozrywki. Nie musisz wychodzić z domu, by zafundować sobie i rodzinie prawdziwie kinowe wrażenia.

W tekście umieszczone zostały boksy promocyjne naszych Partnerów

Telewizory 4k to rozwiązanie dla najbardziej wymagających widzów, którzy cenią sobie wyśmienitą jakość obrazu. Decydując się na ten sprzęt warto zaopatrzyć się w specjalny odtwarzacz, który będzie obsługiwać filmy w wysokiej rozdzielczości. Zdecydowanie tańszym rozwiązaniem będzie rozdzielczość Full HD.

Pamiętaj, że ogromny telewizor nie zawsze będzie dobrym rozwiązaniem. Jeśli w salonie jest niewiele miejsca, oglądanie filmów będzie dosyć kłopotliwe. Widz powinien siedzieć na tyle blisko, by dostrzec wszystkie istotne szczegóły na ekranie, a jednocześnie na tyle daleko, by mógł zerknąć w każdy róg ekranu nie ruszając głową. Przyjmuje się, że na każdy cal przekątnej ekranu przypada około 4-5 cm odległości od telewizora.

Hity kinowe bez wychodzenia z domu

Wszystkie nowoczesne telewizory wyposażono w system Smart TV, który pozwala na zainstalowanie szeregu aplikacji umożliwiających oglądanie filmów i seriali na życzenie. Oferta jest naprawdę spora, dlatego warto przejrzeć propozycje największych firm w branży. Jedyne czego potrzebujesz to dobry telewizor i szybkie połączenie internetowe. Możesz oglądać ulubione filmy i seriale kiedy chcesz i z kim chcesz bez konieczności trzymania się sztywnej ramówki.

Pomyśl o nagłośnieniu

Poza doskonałą jakością obrazu warto zastanowić się również nad dźwiękiem. Jeśli uważasz, że stary telewizor nie spełnia twoich wymagań, być może warto nieco go wspomóc. Do tego zadania najlepiej nadadzą się soundbary i kina domowe.

Soundbar to niedrogie urządzenie w kształcie belki, w którym umieszczono kilka głośników skierowanych w różne strony. Rozchodzący się od nich dźwięk daje wrażenie przestrzenności, co sprawdzi się szczególnie w mniejszych pomieszczeniach.

Popularność tego typu urządzeń stale rośnie. Za zakupem przemawia przede wszystkim dobry stosunek przyzwoitej jakości dźwięku do ceny takiego urządzenia. Nieco droższe modele mają również wiele dodatkowych komponentów. Przykładowo łączność za pośrednictwem sieci Wi-Fi pozwoli puszczać muzykę zarówno z telewizora, jak i telefonu.

Prawdziwe kino w domu

Przy wyborze kina domowego warto kierować się kilkoma czynnikami. Najważniejszym jest wybór odpowiedniego systemu nagłaśniającego i liczby kanałów. Najczęściej spotykane konfiguracje to 5.1 oraz 7.1 czyli najprościej mówiąc pięć (lub siedem) zwykłych głośników oraz oddzielny subwoofer. Osoby, które pragną najlepszych wrażeń mogą również sięgnąć po zestaw 11.2.

Obraz
© iStock.com | ronstik

Musisz również zwrócić uwagę na odpowiednie rozstawienie poszczególnych głośników. W formacie 5.1 głośnik centralny powinien być umieszczony pod telewizorem, a dwa frontowe w odległości kilkunastu centymetrów od głównego. Głośniki efektowe powinny być ustawione po bokach miejsca, w którym planujesz oglądać telewizję. W konfiguracji 7.1 boczne głośniki efektowe powinny się znajdować mniej więcej po bokach od miejsca widzów.

Zwróć uwagę również na funkcje jednostki centralnej, której zadaniem jest rozsyłanie sygnału do innych urządzeń. Nowoczesne modele przeważnie wyposażone są w odtwarzacz Blu-Ray, pozwalają na podłączenie zewnętrznych nośników, a także konsoli do gier.

W tekście umieszczone zostały boksy promocyjne naszych Partnerów

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (14)