Trwa ładowanie...
d306wg3

Kilka tysięcy Polaków dostało maile od szantażysty. "Podsłuchuje wszystkie twoje rozmowy"

Kim jest Piotr Grodkowski? Nie wiadomo, ale to nazwisko poznało dziś pół Polski. "Masz prze....ne" - brzmi tytuł maila, którego jest rzekomym autorem. Szantażysta twierdzi, że włamał się do telefonu i posiada prywatne dane adresata.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Lepiej zrobić jak Zuckerberg, jeżeli nie chce się przejmować takimi wiadomościami
Lepiej zrobić jak Zuckerberg, jeżeli nie chce się przejmować takimi wiadomościami (Instagram.com)
d306wg3

Autorem wiadomości jest rzekomo Piotr Grodkowski. "Jestem Piotr i od Września ubiegłego roku podsłuchuje WSZYSTKIE twoje rozmowy, mam dostęp do wszystkich SMS, komunikatorów i haseł kont internetowych, jak również do historii przeglądanych stron" - pisze w wiadomości (zachowano oryginalną pisownię), której tytuł jest wulgarny. Jej treść cytuje serwis Niebezpiecznik.

"Mam na ciebie sporo!" - grozi nadawca. I informuje, że przejął zdjęcia, filmy, rozmowy, hasła, a także historię przeglądanych stron. W wiadomości pisze, że pójdzie z tą zawartością na policję, o ile ofiara wycieku nie zadzwoni na podany numer.

WP.PL
Podziel się

"Podejrzewamy, że jest to próba “wrobienia” niejakiego Piotra Grodkowskiego, jeśli istnieje i zablokowania mu numeru telefonu przychodzącymi rozmowami od przestraszonych odbiorców e-maila. Rozumiecie, taki "żart" albo "zemsta"" - sugeruje Niebezpiecznik.

d306wg3

Niewykluczone, że szantażyści będą chcieli osiągnąć inne korzyści. Straszenie jest częstą metodą internetowych przekrętów - zdarzały się przypadki, gdy oszuści przekonywali, że nagrywali ofiary za pomocą wbudowanych kamerek internetowych. Oczywiście nagranie przedstawia wizytę na stronie dla dorosłych. Zwykle w takich przypadkach przestępcy liczą na to, że ktoś się przestraszy i spełni ich żądania.

Jeżeli ktoś jednak obawia się ryzyka, najlepiej zakleić kamerkę oraz mikrofony w swoim urządzeniu. To nic nadzwyczajnego - tak robią najważniejsze osoby na świecie.

d306wg3

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco


d306wg3

d306wg3