Kilka tysięcy Polaków dostało maile od szantażysty. "Podsłuchuje wszystkie twoje rozmowy"

Kilka tysięcy Polaków dostało maile od szantażysty. "Podsłuchuje wszystkie twoje rozmowy"

Kilka tysięcy Polaków dostało maile od szantażysty. "Podsłuchuje wszystkie twoje rozmowy"
Źródło zdjęć: © Instagram.com
Adam Bednarek
28.06.2018 12:23, aktualizacja: 28.06.2018 13:30

Kim jest Piotr Grodkowski? Nie wiadomo, ale to nazwisko poznało dziś pół Polski. "Masz prze....ne" - brzmi tytuł maila, którego jest rzekomym autorem. Szantażysta twierdzi, że włamał się do telefonu i posiada prywatne dane adresata.

Autorem wiadomości jest rzekomo Piotr Grodkowski. "Jestem Piotr i od Września ubiegłego roku podsłuchuje WSZYSTKIE twoje rozmowy, mam dostęp do wszystkich SMS, komunikatorów i haseł kont internetowych, jak również do historii przeglądanych stron" - pisze w wiadomości (zachowano oryginalną pisownię), której tytuł jest wulgarny. Jej treść cytuje serwis Niebezpiecznik.

"Mam na ciebie sporo!" - grozi nadawca. I informuje, że przejął zdjęcia, filmy, rozmowy, hasła, a także historię przeglądanych stron. W wiadomości pisze, że pójdzie z tą zawartością na policję, o ile ofiara wycieku nie zadzwoni na podany numer.

Obraz
© WP.PL

"Podejrzewamy, że jest to próba “wrobienia” niejakiego Piotra Grodkowskiego, jeśli istnieje i zablokowania mu numeru telefonu przychodzącymi rozmowami od przestraszonych odbiorców e-maila. Rozumiecie, taki "żart" albo "zemsta"" - sugeruje Niebezpiecznik.

Niewykluczone, że szantażyści będą chcieli osiągnąć inne korzyści. Straszenie jest częstą metodą internetowych przekrętów - zdarzały się przypadki, gdy oszuści przekonywali, że nagrywali ofiary za pomocą wbudowanych kamerek internetowych. Oczywiście nagranie przedstawia wizytę na stronie dla dorosłych. Zwykle w takich przypadkach przestępcy liczą na to, że ktoś się przestraszy i spełni ich żądania.

Jeżeli ktoś jednak obawia się ryzyka, najlepiej zakleić kamerkę oraz mikrofony w swoim urządzeniu. To nic nadzwyczajnego - tak robią najważniejsze osoby na świecie.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)