KFC prezentuje autonomiczne foodtrucki 5G. Chińczycy już z nich korzystają

KFC prezentuje autonomiczne foodtrucki 5G. Chińczycy już z nich korzystają

KFC testuje "restauracje na kółkach"
KFC testuje "restauracje na kółkach"
Źródło zdjęć: © Twitter
24.11.2020 11:12, aktualizacja: 02.03.2022 13:57

Autonomiczne foodtrucki 5G to najnowsze rozwiązanie zaproponowane przez popularną sieć restauracji KFC. Usługa jak na razie dostępna jest wyłącznie w Chinach. W sieci pojawiły się pierwsze zdjęcia mobilnych punktów ze smażonymi kurczakami.

Pandemia COVID-19 nie zwalnia tempa, a naukowcy z całego świata pracują nad kolejnymi rozwiązaniami, które pomogą w zahamowaniu rozprzestrzeniania się koronawirusa SARS-CoV-2. Jedną z metod, dzięki którym ludzie mogą uniknąć zakażenia, jest ograniczanie kontaktu z obcymi osobami. Doskonale zdaje sobie sprawę z tego amerykańska sieć restauracji KFC, która właśnie zaproponowała swoim klientom nową usługę.

Popularna sieć KFC zaprezentowała właśnie pierwsze autonomiczne foodtrucki, sterowane za pomocą sieci 5G. Miłośnicy smażonego kurczaka mogą kupować w nich swoje ulubione przekąski bez pośrednictwa sprzedawcy.

Usługa jak na razie dostępna jest wyłącznie w Chinach, jednak niewykluczone, że jeżeli "restauracje na kółkach" spotkają się z pozytywnym odbiorem klientów, sieć zdecyduje się na rozmieszczenie foodtrucków na całym świecie.

Za produkcję foodtrucków odpowiada firma Neolix - startup z Pekinu specjalizujący się w pojazdach autonomicznych.

Aby dokonać zamówienia, klienci posługują się ekranem dotykowym. Następnie płacą za pośrednictwem kodów QR. Po zatwierdzeniu transakcji, w pojeździe otwierają się drzwiczki, skąd można odebrać zestaw.

Skorzystanie z autonomicznych foodtrucków rozważa również sieć restauracji Pizza Hut.

Na razie nie wiadomo, czy usługa będzie dostępna w Polsce. Zdaniem ekspertów, popularyzacja tego typu rozwiązania, szczególnie w dobie pandemii koronawirusa, jest jednak nieunikniona.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (52)