Keanu Reeves powstrzymuje napad. Zobacz świetnie zrealizowany deepfake

Keanu Reeves powstrzymuje napad. Zobacz świetnie zrealizowany deepfake
Źródło zdjęć: © Youtube.com | Corridor
Piotr Urbaniak

16.07.2019 07:09, aktual.: 16.07.2019 09:48

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Uzbrojony przestępca dokonujący napadu na sklep, śmierć interweniującego policjanta i bohaterski Keanu Reeves, który powstrzymuje napastnika. Nie, to nie jest zwiastun nowej superprodukcji z kanadyjskim gwiazdorem ani tym bardziej obraz z CCTV. Samego Keanu nawet nie było na planie.

Znacie zapewne przypadki tzw. deepfakes, czyli nagrań spreparowanych przy użyciu techniki zwanej głębokim uczeniem. Twarz jednego człowieka może zostać w sposób wiarygodny wklejona na nagranie, w którym w rzeczywistości wystąpił zupełnie inny człowiek. Algorytm sam oddaje ruchy mięśni twarzy. Wystarczy dysponować odpowiednio obszerną bazą zdjęć.

W ten sposób przerabiano już m.in. wypowiedzi polityków i innych znanych osób. Niestety, wklejano także twarze znanych kobiet do filmów pornograficznych, i to z zaskakującą precyzją.

Grupa Corridor Digital, która prowadzi na YouTubie kanał z niezwykłymi przykładami efektów specjalnych, zadała sobie jednak więcej trudu. Od podstaw nakręcili scenę napadu na sklep, angażując całkiem profesjonalną obsadę, w tym amerykańskiego aktora telewizyjnego Reubena Langdona. To właśnie Langdon wciela się w Keanu.

A jak wypada w tej roli, wspierany przez zaawansowane algorytmy komputerowe? Spójrzcie sami. Prawdę mówiąc, gdyby nie mocno przekoloryzowane sceny walki, można byłoby uwierzyć, że gwiazdor rzeczywiście załatwił sklepowego rabusia.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (12)
Zobacz także