KDE 4 coraz bliżej

KDE 4 coraz bliżej
Źródło zdjęć: © KDE

02.11.2007 08:30, aktual.: 02.11.2007 09:28

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jest już dostępna czwarta ( i zarazem ostatnia ) wersja Beta najbardziej oczekiwanego środowiska graficznego tego roku. Fanów KDE czeka jeszcze jedynie wydanie release candidate.

Czwarte wydanie środowiska graficznego KDE 4 już jest oddane do użytku i testów. Już teraz wiadomo, że projekt odniesie wielki sukces. Oprogramowanie wniesie do systemów Linux zarówno wiele innowacji technicznych, jak i dziesiątki elementów dekoracyjnych - dzięki powłoce graficznej Plasma.

Ostatnie wydanie Beta skupia się na optymalizacji kodu i rozpoznaniu ostatnich krytycznych usterek w aplikacjach. Od czasu Beta 3 nie pojawiły się żadne nowości dotyczące funkcji i struktury środowiska. Duży postęp poczyniono za to w dopracowywaniu komponentów projektu Plasma, który mimo starań twórców jest na wcześniejszym stadium rozwoju niż KDE. Mimo to, nic nie wskazuje na to, aby w momencie premiery pojawiły się jakiekolwiek ubytki w planowanych elementach środowiska.

_ "Usprawnienia oprogramowania są naprawdę duże, a Plasma jest coraz bliżej tego, czego potrzebujemy przed dniem premiery. Jestem pewien, że będziemy w stanie ukończyć KDE 4, zaopatrując go w funkcjonalny interfejs Plasma" _ - twierdzi Sebastian Kügler, jeden z twórców środowiska KDE.

Wydanie cyklu release candidate nastąpi w przeciągu najbliższych tygodni. Premiera wersji stabilnej planowana jest na 20 grudnia tego roku. Więcej informacji można uzyskać na stronie projektu KDE - http://www.kde.org/info/3.95.php.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)