Trwa ładowanie...

Kazachstan. Katastrofa samolotu Bek Air. Co najmniej 14 ofiar śmiertelnych

Trwa akcja ratunkowa po katastrofie samolotu linii lotniczych Bek Air, do której doszło na lotnisku w Ałmacie w Kazachstanie. W samolocie było 100 osób - władze już znają liczbę zmarłych.

Share
Kazachstan. Katastrofa samolotu Bek Air. Co najmniej 14 ofiar śmiertelnych
Źródło: Youtube.com
d2swv6m

Jak informuje "The Guardian", co najmniej 14 osób poniosło śmierć w wyniku katastrofy samolotu linii lotniczych Bek Air, do której doszło niedługo po starcie, obok lotniska w Ałmacie w Kazachstanie. Materiał filmowy pokazuje służby ratownicze poszukując ocalałych.

Samolot o numerze Z92100 przewoził 95 pasażerów i 5 członków załogi. W piątek rano, 27 grudnia lotnisko w Ałmacie poinformowało, że są osoby, które przeżyły katastrofę. Na miejscu znajdowali się już ratownicy.

Zdjęcia ze sceny wypadku sugerują, że samolot zderzył się z budynkiem. Reporter Reutera poinformował, że na miejscu panują bardzo złe warunki atmosferyczne - przede wszystkim gęsta mgła i bardzo mały wiatr. Oficjalnej przyczyny katastrofy jednak jeszcze nie podano.

Kazachstański Komitet Lotnictwa Cywilnego stwierdził w oświadczeniu, że samolot "stracił wysokość podczas startu i przedarł się przez betonowe ogrodzenie", zanim uderzył w mały budynek. Jak czytamy na "The Guardian", Komitet podał, że w katastrofie zginęło co najmniej 14 osób, a 35 zostało poważnie rannych.

Prezydent Kassym-Jomart Tokayev obiecał zapewnić rodzinom ofiar odszkodowanie i napisał na Twitterze, że osoby odpowiedzialne "zostaną surowo ukarane zgodnie z prawem". Bek Air obsługuje flotę samolotów Fokker 100. Komisja lotnicza oświadczyła, że wstrzymuje wszystkie loty tego typu samolotów do czasu wyjaśnienia sytuacji.

d2swv6m

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2swv6m
d2swv6m
Więcej tematów