Katastrofa samolotu w Kanadzie. Maszyna rozbiła się w lesie. Są ofiary śmiertelne

Katastrofa samolotu w Kanadzie. Maszyna rozbiła się w lesie. Są ofiary śmiertelne
Źródło zdjęć: © Shutterstock.com

28.11.2019 14:17

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Do katastrofy samolotu doszło w środę wieczorem czasu lokalnego. Maszyna Piper PA-32 rozbiła się w zalesionym terenie w Kingston, w stanie Ontario. Policja poinformowała o ofiarach śmiertelnych, nie zdradziła jednak dokładnej liczby zgonów.

Katastrofa jednosilnikowego samolotu Piper PA-32 wywołała poruszenie wśród mieszkańców Kingston, w stanie Ontario, w Kanadzie. Maszyna rozbiła się w zalesionym terenie na obrzeżach miasta, w środę około godziny 17:00 czasu lokalnego. Na miejscu pracuje lokalna policja.

Jak informuje Joel Fisher z policji w Kingston, samolot zlokalizowano w gęstym i zalesionym obszarze dwa kilometry na północ od głównej drogi Creekford Road. Służby potwierdzają "liczne ofiary śmiertelne", ale postanowiły nie zdradzać dokładnej liczby zgonów do czasu, aż dochodzenie nie zostanie zakończone.

Wiadomo jednak, że Piper PA-32 jest samolotem, który może pomieścić maksymalnie 6 osób na pokładzie.

Kanadyjska Rada Bezpieczeństwa Transportu wysłała na miejsce tragedii specjalny zespół, który ma zbadać przyczyny wypadku. Według niepotwierdzonych informacji, samolot był zarejestrowany w Stanach Zjednoczonych i leciał z lotniska Buttonville w Toronto w kierunku Kingston.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (2)
Zobacz także