Katastrofa samolotu w Hiszpanii. Maszyna runęła do morza. Nie żyją dwie osoby

Katastrofa samolotu w Hiszpanii. Maszyna runęła do morza. Nie żyją dwie osoby
Źródło zdjęć: © Materiał prasowy

19.09.2019 13:01, aktual.: 19.09.2019 13:43

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Katastrofa samolotu hiszpańskiej armii. Maszyna Enaer T-35 rozbiła się w środę, 18 września w rejonie miasta San Javier w Murcji. Śmierć poniosły dwie osoby - pilot-instruktor i uczennica. Oboje byli żołnierzami hiszpańskich sił powietrznych.

Samolot hiszpańskich sił zbrojnych wpadł do morza śródziemnego u południowo-wschodnich wybrzeży regionu Murcja. W wyniku katastrofy zginęły dwie osoby - szkoląca się na awionetce 20-letnia kobieta oraz 50-letni instruktor pilotażu.

Maszyna Enaer T-35 wykonywała lot szkoleniowy. Do katastrofy doszło zaraz po starcie. Samolot spadł do morza w odległości dwustu metrów od brzegu.

Minister obrony Hiszpanii Margarita Robles poinformowała, że najprawdopodobniej przyczyną katastrofy była awaria silnika. Szefowa resortu zapewniała, że jeszcze we wtorek wykonano dwa loty tym samolotem i nie odnotowano żadnych kłopotów z silnikiem. Maszyny Enaer T35C są podstawowymi samolotami ćwiczebnymi w hiszpańskich siłach powietrznych.

Wypadku samolotu nie przeżyli pilot-instruktor komandor Daniel Melero i uczennica chorąży Maria Almiron. Oboje byli żołnierzami hiszpańskich sił powietrznych.

Wypadek samolotu wojskowego jest drugim w Hiszpanii w niedługim czasie. 26 sierpnia również w okolicach miasta San Javier do morza wpadł odrzutowiec C-101 Aviojet. Pilotowi udało się katapultować zanim maszyna uderzyła w wodę, ale nie zdołał przeżyć wypadku.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)