Kaspersky Security Scan 2.0 - skanuj komputer za darmo

Kaspersky Security Scan 2.0 - skanuj komputer za darmo

Kaspersky Security Scan 2.0 - skanuj komputer za darmo
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
27.06.2013 10:48, aktualizacja: 27.06.2013 11:37

Kaspersky wprowadził na rynek oprogramowanie Security Scan 2.0 - bezpłatne narzędzie przeznaczone do sprawdzania stanu bezpieczeństwa komputera. Jest to rozwiązanie dla użytkowników, którzy obecnie nie korzystają z żadnego programu antywirusowego lub mają wątpliwości odnośnie swojego aktualnego oprogramowania bezpieczeństwa i poszukują "drugiej opinii".

Security Scan to niewielkie narzędzie zoptymalizowane pod kątem szybkiej instalacji bez konieczności wykonywania jakichkolwiek czynności dodatkowych i powtórnego uruchamiania systemu. Jest ono kompatybilne z innymi rozwiązaniami bezpieczeństwa, dostarczając użytkownikowi „drugą opinię”. odnośnie stanu bezpieczeństwa. Od razu po zainstalowaniu Kaspersky Security Scan przeprowadza skanowanie w poszukiwaniu szkodliwych programów i luk w popularnych programach oraz sprawdza ustawienia bezpieczeństwa systemu Windows. Domyślnie, skanowanie systemu jest wykonywane automatycznie trzy razy w tygodniu, jednak ustawienia te mogą zostać zmodyfikowane przez użytkownika. Istnieje możliwość przeprowadzenia szybkiego lub pełnego skanowania systemu.

Po zakończeniu skanowania użytkownik otrzymuje pełny raport, pokazujący wszystkie wykryte zagrożenia bezpieczeństwa w kilku kategoriach. Chociaż Kaspersky Security Scan potrafi wykrywać większość szeroko rozpowszechnionych szkodliwych programów, nie został stworzony w celu zapewnienia pełnej ochrony systemu i wykrywania niektórych z najbardziej złożonych szkodliwych programów, takich jak rootkity czy bootkity.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)