Karty rozszerzeń z USB 3.0 do notebooków i desktopów

Karty rozszerzeń z USB 3.0 do notebooków i desktopów

Karty rozszerzeń z USB 3.0 do notebooków i desktopów
Źródło zdjęć: © transcendusa.com
02.08.2010 15:25, aktualizacja: 02.08.2010 15:45

USB 3.0 coraz śmielej wkracza na rynek. Pojawia się coraz więcej urządzeń wspierających nowy standard. Problem stanowić mogą jednak komputery, które nie są przystosowane do ich pełnej obsługi...

USB 3.0 coraz śmielej wkracza na rynek. Pojawia się coraz więcej urządzeń wspierających nowy standard. Problem stanowić mogą jednak komputery, które nie są przystosowane do ich pełnej obsługi.

Firma Transcend wprowadziła do swojej oferty specjalne adaptery z układem USB 3.0. Nowość dostępna jest w formie kart rozszerzeń, przeznaczonych zarówno dla użytkowników notebooków, jak i komputerów stacjonarnych. Urządzenia wykorzystują odpowiednio złącza ExpressCard/34 oraz PCI Express 2.0.

Oba modele kart będą oferowały po dwa złącza USB 3.0, które pozwolą na osiągnięcie transferu danych nawet do 5 Gbit/s. Oczywiście porty będą kompatybilne ze starszymi standardami USB 2.0 / USB 1.1. PNU3 oraz PDU3 wspierają systemy operacyjne Microsoft Windows 7, Vista, XP i objęte są dwuletnią gwarancją. Niestety ceny nie są znane.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)