Karabinki MSBS 5,56 mm trafią do Wojsk Obrony Terytorialnej

Karabinki MSBS 5,56 mm trafią do Wojsk Obrony Terytorialnej

Karabinki MSBS 5,56 mm trafią do Wojsk Obrony Terytorialnej
Źródło zdjęć: © PAP | Tomasz Waszczuk
Bolesław Breczko
06.06.2017 11:42

Modułowy System Broni Strzeleckiej trafi do żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej.

Polski karabinek przyszłości MSBS 5,56 mm, opracowywany przez Fabrykę Broni "Łucznik" - Radom, trafi do testów do Wojsk Obrony Terytorialnej – dowiedział się magazyn MilMag. Umowa o przekazaniu uzbrojenia została podpisana podczas targów sprzętu wojskowego Pro Defense. W jej ramach żołnierze WOT otrzymają karabinki automatyczne MSBS 5,56 mm w układzie klasycznym a także pistolety PR-15, które również powstają w "Łuczniku".

Karabinki dla żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej będą wyposażone w polski celownik optyczny DCM-1 Szafir produkowany przez PCO, który oferuje 4-krotne powiększenie i celownik kolimatorowy. Oprócz tego WOT otrzyma również wyposażenie osobiste produkowane przez PSO Maskpol, będą to mundury, kamizelki i hełmy.

Obraz
© PAP | Tomasz Waszczuk

Nie oznacza to, że wszyscy ochotnicy w nowo tworzonych jednostkach Obrony Terytorialnej otrzymają najnowszą broń, będzie to na początku 40 sztuk broni przeznaczonej do testów. Poza WOT karabinki MSBS testują też komandosi oraz żandarmi z Oddziału Specjalnego Żandarmerii Wojskowej.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (147)