Trwa ładowanie...
d2rrimr

Kapsuła SpaceX Dragon bezpiecznie dotarła do Międzynarodowej Stacji Kosmicznej

Dragon, czyli kosmiczna kapsuła należąca do prywatnej firmy SpaceX, dotarła do ISS. Na pokładzie Dragona znajdują się prawie 3 tony zapasów, sprzętu i części zamiennych dla Międzynarodowej Stacji Kosmicznej.
Share
Kapsuła SpaceX Dragon bezpiecznie dotarła do Międzynarodowej Stacji Kosmicznej
Źródło: NASA
d2rrimr

Kapsuła została wyniesiona przez, należącą również do SpaceX, rakietę Falcon 9 z przylądka Canaveral na Florydzie w poniedziałek. Po 36 godzinach Dragon został bezpiecznie przechwycony przez zdalnie sterowane ramię Canadarm. Teraz kapsuła pozostanie podłączona do stacji przez około miesiąc. Potem powróci na Ziemię, lądując w wodach Oceanu Spokojnego.

   NASA
Źródło: NASA

W drodze powrotnej Dragon przywiezie ponad 1300 kg ładunku, w którym znajdą się m.in. próbki i wyniki badań prowadzonych na orbicie.

Do tej pory wszystkie misje z wykorzystaniem kapsuły Dragon (a było ich w sumie 12 - razem z misjami testowymi) były przeprowadzane przy użyciu za każdym razem nowej kapsuły. Jeśli obecna misja zakończy się sukcesem, to wszystkie kolejne mają wykorzystywać już wcześniej używane Dragony. Dzięki temu Elon Musk (szef SpaceX) osiągnie kolejny z postawionych sobie celów, czyli tanie loty na orbitę okołoziemską.

d2rrimr

Podziel się opinią

Share
d2rrimr
d2rrimr
Więcej tematów