Kamerka 360 stopni za 800 zł? Proszę bardzo!

Kamerka 360 stopni za 800 zł? Proszę bardzo!27.07.2016 14:19
Kamerka 360 stopni za 800 zł? Proszę bardzo!
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

W ofercie polskiej firmy Goclever pojawiła się kamera 360 - model Extreme 360. Urządzenie pozwala na rejestrowanie obrazu w zakresie 360 stopni, tworząc tym pełen obraz otoczenia użytkownika, bez żadnych martwych stref. Urządzenie nagrywa obraz w rozdzielczości Full HD (30 klatek/s) i sprzedawana jest w komplecie z zestawem akcesoriów - giętki statyw oraz uchwyt do kasku lub roweru.

Do niedawna nagrywanie filmów i zdjęć 36. (takich, w których można się rozglądać, przenosząc wzrok na dowolną stronę i elementy otoczenia nagrywającego) było przedsięwzięciem bardzo skomplikowanym. Niezbędne było do tego korzystanie z wielu kamer lub rejestrowanie kilku oddzielnych ujęć jedną kamerą, a następnie scalanie wszystkich tych materiałów w jedno nagranie. Kamery 360 stopni zdecydowanie uprościły cały proces – teraz wystarczy jedno niewielkie urządzenie, by bez problemu nagrać film 360. A nagrania takie stają się coraz popularniejsze – od niedawna obsługują je m.in. serwisy Youtube oraz Facebook.

Kamerka Extreme 36. wyposażona jest w dwa obiektywy typu fish eye, z których każdy rejestruje obraz w zakresie 220 stopni (połączenie nagrywanych przez nie obrazów daje klip 360 stopni bez martwych stref)
. Dla użytkownika oznacza to konkretne korzyści – materiału wideo nie trzeba w żaden sposób edytować czy kadrować, jest gotowy do oglądania bezpośrednio po zarejestrowaniu. Filmy nagrywane są w rozdzielczości Full HD (1920 x 1080 pikseli, 30 klatek na sekundę), możliwe jest też rejestrowanie zdjęć o rozdzielczości 3008 x 1504 px.

Filmy z kamery można w łatwy sposób publikować w serwisach Facebook oraz Youtube, użytkownik może też sparować urządzenie przez WiFi ze smartfonem, co pozwala na zdalne kontrolowanie kamery. Co ważne, zarejestrowane filmy można również oglądać na goglach VR sparowanych ze smartfonem (dostępna jest stosowna aplikacja mobilna dla systemów Android oraz iOS).

W zestawie z kamerą nabywca znajdzie m.in. giętki trójnóg, który może być wykorzystywany jako selfie stick lub statyw, pozwalający na zamontowanie kamery w prawie każdym miejscu (można np. owinąć nim nadgarstek czy barierkę), a także uchwyt na kierownicę, uchwyt na kask oraz uchwyt płaski, przyklejany, dzięki któremu kameręą można zamontować np. na szybie.

Cena na starcie to 899 zł, a w promocyjnej przedsprzedaży 799 zł.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)