Już nie zgubisz ważnej notatki. Notatniki cyfrowe coraz bardziej popularne

Już nie zgubisz ważnej notatki. Notatniki cyfrowe coraz bardziej popularne

Już nie zgubisz ważnej notatki. Notatniki cyfrowe coraz bardziej popularne
Źródło zdjęć: © Adobe Stock
29.10.2020 16:20, aktualizacja: 29.10.2020 18:03

Tak, jak czytniki książek zastąpiły nam papierowe "cegły", tak notatniki cyfrowe wypierają tradycyjne notesy, karteczki i różne informacje wpisywane w kalendarz. Jeśli dużo notujesz w pracy czy na studiach, rozważ wybór notatnika cyfrowego.

Wszystkie notatki w jednym miejscu

Zamiast łatwo gubiących się kartek z drobnymi informacjami – jedno, sprytne urządzenie rodem z filmów o przyszłości. Bierzesz rysik i piszesz po ekranie. Taką samą funkcję ma wiele nowoczesnych smartfonów (niestety głównie tych drogich), ale ich ekran nadal bywa dla niektórych za mały do swobodnego pisania. Zgrabna tabliczka zapisze, pomoże usystematyzować i zorganizować wiele informacji, które nigdy nie zaginą. Praktyczne i poręczne urządzenie zmieści się do większości damskich torebek. Taki gadżet uznaje się za sprytną pomoc w nauce pisania dla dzieci i przyzwyczajaniu ich do posługiwania się tego rodzaju gadżetami. Skupiają się one na pisaniu, a nie jak w przypadku tabletów — na ewentualnych grach czy innych rozrywkach.

Taki poręczny gadżet jest pomysłem na prezent dla ucznia, który gubi notatki z zajęć dodatkowych, dla studenta i każdego, kto chciałby mieć swobodny dostęp do możliwości szybkiego zapisania czegoś ważnego. Prostsze modele to wydatek nieco ponad 100 zł, za bardziej zaawansowane, z przydatnymi funkcjami i zaawansowanymi możliwościami, zapłacimy ok. 400-500 zł. Przekształcony w plik cyfrowy szkic możesz po przesłaniu na komputer (za pośrednictwem Bluetooth albo USB) wzbogacić o kolejne elementy, notatki czy wykresy — możliwości takich urządzeń ogranicza tylko nasza wyobraźnia.

Ekologia i nowoczesność

Decydując się na zmianę tradycyjnego notesu na notatnik cyfrowy, wybieramy zakup dodatkowego gadżetu, który kiedyś też stanie się odpadem, trudniejszym w recyklingu od zwykłego papieru. Jednak i tak możemy w ten sposób oszczędzić wiele drzew w skali kilkuletniego użytkowania. To urządzenie docenią zarówno osoby, którym trudno spamiętać liczne informacje, jak i te, które nie mają nawyku wklepywania danych w smartfona, ale ceniące nowoczesne gadżety. Przejrzyste notatki o terminie wizyty u lekarza, wspomnieniach z wakacji czy plan remontu mieszkania — klarownie i w jednym miejscu. Ten gadżet to rodzaj pośredniej formy między tradycyjnym pismem a nowoczesną formą zapisu na komputerze. Inspiracja na prezent dla osób w różnym wieku.

Łatwiejsza organizacja informacji przyda się wszystkim uczącym się lub zapominalskim, którzy przyswajają dużo informacji. Może piszesz książkę, a pomysły ulatują z głowy, zanim dotrzesz do domowego komputera? Miej przy sobie notes elektroniczny – te urządzenia znacznie różnią się od staromodnych i topornych gadżetów z lat 90. Wiele z nich przerobi pismo odręczne automatycznie na tekst, który potem możesz swobodnie edytować i to bez przepisywania! Problem notatki, którą nabazgraliście na szybko na kolanie i trudno wam ustalić, co dokładnie zapisaliście (zdarza się każdemu, nie każdy ma czytelny charakter pisma) - rozwiązany! Zapiszesz ważne informacje w notesie automatycznie.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (16)