Jolla Tablet zdobywa szturmem Indiegogo

Jolla Tablet zdobywa szturmem Indiegogo
Źródło zdjęć: © stuff

26.11.2014 13:27

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Założony przez byłych pracowników Nokii startup Jolla wystartował z kampanią, której celem jest zgromadzenie środków na sfinansowanie produkcji swojego pierwszego tabletu. Dzień po rozpoczęciu zbiórki udało się zebrać kwotę trzykrotnie większą od zakładanego minimum.

Wiadomość dotycząca urządzenia zwanego Jolla Tablet zawładnęła siecią zaledwie po kilku dniach od debiutu tabletu Microsoft N1. Podobieństwo między dwoma urządzeniami zauważyć można gołym okiem – zarówno pod kątem specyfikacji, jak i wyglądu.

Jolla Tablet otrzyma 7,9-calowy ekran o rozdzielczości 204. x 1536, czterordzeniowy procesor Intela, 2 GB pamięci RAM, 32 GB pamięci wewnętrznej (możemy dodać kolejne za pomocą karty micro SD) i akumulator o pojemności 4300 mAh.

Nadchodzący tablet Finów działać będzie pod kontrolą systemu Sailfish OS, który zadebiutował na słuchawce Jolla Smartphone. OS zachwycił użytkowników z całego świata, gdyż ogranicza wymianę danych z aplikacjami innych producentów. Co więcej, oferuje on szereg opcji kontroli (m.in. sterowanie gestami). Entuzjaści Androida ucieszą się na wieść, że Sailfish OS wspiera większość aplikacji napisanych na system Google’a i oferuje szereg własnych alternatyw.

Finowie, tworząc tablet, postanowili skupić się na wielozadaniowości. Teraz twierdzą, iż funkcje z nią związane będą najbardziej rozbudowanymi z dostępnych obecnie na rynku. Rzetelna ocena własnych możliwości? Czas pokaże.

Chętni mogą zamówić własny egzemplarz Jolla Tablet w przedsprzedaży za pośrednictwem strony Indiegogo. Cena za jeden to 21. dol. (ok. 700 zł). Realizacja zamówień rozpocznie się w maju 2015 r.

Źródło artykułu:Stuff
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)