Trwa ładowanie...
d127w33

Jimmy Wales, twórca Wikipedii zmienił obywatelstwo. Teraz jest Brytyjczykiem

Jimmy Wales to współtwórca Wikipedii. Urodził się i wychował w północnej części stanu Alabama. Ale od 2012 roku mieszka w Londynie, wraz z żoną Kate Garvey - sekretarką Tony'ego Blaira. Jak widać, spodobała mu się Wielka Brytania, bo właśnie przyjął jej obywatelstwo.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wales, twórca Wikipedii jest teraz Brytyjczykiem
Wales, twórca Wikipedii jest teraz Brytyjczykiem (ap/east news)
d127w33

Założyciel Wikipedii oraz Wikimedia Foundation otrzymał obywatelstwo brytyjskie. I chociaż na pierwszy rzut oka wydawałoby się, że kiedyś musiał po prostu nadejść ten dzień, istnieją pewne głębsze przesłanki tej decyzji. Pierwszym co rzuca się na myśl jest nadciągający Brexit.

Brexit, chociaż Brytyjczycy starannie go oddalają, jest nieodwracalny. Wcale nie dziwi fakt, że Wales postanowił przyjąć obywatelstwo. Z pewnością wielu Polaków, którzy przebywają na terenie Wielkiej Brytanii też chciałoby tak zrobić. Ale to nie jedyne potencjalne powody.

d127w33

Oprócz tego, że od 2012 roku mieszka w Londynie, po tym jak wziął ślub z Kate Garvey, sekretarką Tony'ego Blaira, jest jeszcze pewien potencjalny powód. Twórca Wikipedii nie przepada za Donaldem Trumpem. Po raz kolejny potwierdził to w ubiegłym roku, mówiąc, że niedługo pojawi się masa protestów przeciwko rządom 45. prezydenta Stanów Zjednoczonych. Być może w ten sposób chciał także nadepnąć Trumpowi na stopę.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d127w33

Podziel się opinią

Share

d127w33

d127w33
Więcej tematów