Jest sposób na aktualizację Windows XP do kwietnia 2019 roku!

Jest sposób na aktualizację Windows XP do kwietnia 2019 roku!26.05.2014 15:04
Jest sposób na aktualizację Windows XP do kwietnia 2019 roku!
Źródło zdjęć: © Microsoft

Ponad miesiąc temu firma Microsoft zakończyła darmowe wsparcie techniczne dla systemu Windows XP. Firmy jednak, za wysoką opłatą, mogą sobie wydłużyć ów okres wsparcia. A w Sieci pojawił się sposób na obejście konieczności płacenia.

Na witrynie gHacks pojawił się poradnik umożliwiający użytkownikom złamanie licencji systemu Windows XP poprzez jego drobną modyfikację. Efektem tego działania jest dalsza dostępność łatek i innych aktualizacji, które otrzymują wyłącznie firmy, które wykupiły sobie dodatkowe wsparcie techniczne.

Sztuczka polega na przekonaniu serwerów Microsoft Update, że nasz system operacyjny to nie Windows XP, a…. Windows Embedded POSReady 2009, który jest oparty o Windows XP Service Pack 3 i ma okres wsparcia kończący się w kwietniu 2019 roku.

Autor poradnika nie gwarantuje, że owe aktualizacje będą instalowały się bez problemu z uwagi na pewne drobne różnice pomiędzy dwoma systemami. My ze swojej strony przypominamy, że metoda ta nie tylko może uszkodzić system, ale również stanowi złamanie licencji użytkownika. Sugerujemy jednak, mimo wszystko, kupno nowszej wersji Windows lub zaopatrzenie się w system od konkurencyjnej firmy.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Przełom! Dyski SSD będą 3x szybsze

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)