Jest najlepiej zarabiającym youtuberem. Ma tylko osiem lat

Jest najlepiej zarabiającym youtuberem. Ma tylko osiem lat04.12.2018 09:18
Jest najlepiej zarabiającym youtuberem. Ma tylko osiem lat
Źródło zdjęć: © YouTube

Bawi się zabawkami i zarabia miliony. Ośmioletni youtuber Ryan jest najlepiej zarabiającym twórcą wideo na tym portalu - wyliczył Forbes.

Według Forbesa, Ryan w ciągu roku podwoił swoje wyniki finansowe. Z najnowszych analiz wynika, że przez rok - od czerwca 2017 do czerwca 2018 - zarobił 22 mln dol. Chłopak ma nie tylko zapewnione przyjemne dzieciństwo, ale i przyszłość - 15 proc. zysku trafia na rachunek, który stanie się dostępny dla niego po osiągnięciu pełnoletności.

Twórczość Ryana polega na recenzowaniu zabawek dla dzieci. Jak sam przyznaje, kluczem do sukcesu jest jego humor i bycie wesołym. Ale nie tylko to gwarantuje zyski. Latem amerykański gigant Walmart nawiązał współpracę z młodym youtuberem, dzięki której do sklepów trafiły zabawki "Ryan's World". W przyszłym roku wynik może być jeszcze większy.

Sukces Ryana to kolejny dowód na to, że twórczość dla dzieci na YouTubie to żyła złota. We wrześniu informowaliśmy, że Little Baby Bum - kanał z animacjami dla dzieci, na którym publikowane były animacje z piosenkami i rymowankami - sprzedany został za 8,5 mln funtów. Czyli przeszło 40 mln zł. Wie o tym zresztą sam YouTube, który niedawno wystartował z osobną aplikacją dla najmłodszych: YouTube Kids.

W zestawieniu Forbesa drugie miejsce zajął twórca Jake Paul (21,5 mln dolarów), a trzecie - Dude Perfect (20 mln dolarów). Co ważne, szacunki magazynu nie biorą pod uwagę podatków czy opłat dla agencji.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)