Jest najlepiej zarabiającym youtuberem. Ma tylko osiem lat

Jest najlepiej zarabiającym youtuberem. Ma tylko osiem lat
Źródło zdjęć: © YouTube
Adam Bednarek

04.12.2018 09:18, aktual.: 04.12.2018 09:41

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Bawi się zabawkami i zarabia miliony. Ośmioletni youtuber Ryan jest najlepiej zarabiającym twórcą wideo na tym portalu - wyliczył Forbes.

Według Forbesa, Ryan w ciągu roku podwoił swoje wyniki finansowe. Z najnowszych analiz wynika, że przez rok - od czerwca 2017 do czerwca 2018 - zarobił 22 mln dol. Chłopak ma nie tylko zapewnione przyjemne dzieciństwo, ale i przyszłość - 15 proc. zysku trafia na rachunek, który stanie się dostępny dla niego po osiągnięciu pełnoletności.

Twórczość Ryana polega na recenzowaniu zabawek dla dzieci. Jak sam przyznaje, kluczem do sukcesu jest jego humor i bycie wesołym. Ale nie tylko to gwarantuje zyski. Latem amerykański gigant Walmart nawiązał współpracę z młodym youtuberem, dzięki której do sklepów trafiły zabawki "Ryan's World". W przyszłym roku wynik może być jeszcze większy.

Sukces Ryana to kolejny dowód na to, że twórczość dla dzieci na YouTubie to żyła złota. We wrześniu informowaliśmy, że Little Baby Bum - kanał z animacjami dla dzieci, na którym publikowane były animacje z piosenkami i rymowankami - sprzedany został za 8,5 mln funtów. Czyli przeszło 40 mln zł. Wie o tym zresztą sam YouTube, który niedawno wystartował z osobną aplikacją dla najmłodszych: YouTube Kids.

W zestawieniu Forbesa drugie miejsce zajął twórca Jake Paul (21,5 mln dolarów), a trzecie - Dude Perfect (20 mln dolarów). Co ważne, szacunki magazynu nie biorą pod uwagę podatków czy opłat dla agencji.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (8)
Zobacz także