Trwa ładowanie...
ycipk-f6pl0b

Jeff Bezos zaczyna pobyt w Indiach. Szef Amazon musi stawić czoła protestom

Coroczne wydarzenie Smbhav nie może odbyć się bez dyrektora generalnego Amazon. Jeff Bezos rozpoczął swoją podróż do Indii. Już jutro czekają go pierwsze spotkania. Lokalni przedsiębiorcy i organizacje nie są zadowoleni z jego działalności.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jeff Bezos zaczyna spotkania w Indiach. Amazon jest na celowniku w tym kraju
Jeff Bezos zaczyna spotkania w Indiach. Amazon jest na celowniku w tym kraju (East News, Fot: AFP/EAST NEWS)
ycipk-f6pl0b

Organizowane przez Amazon Smbhav ma pomagać w nawiązywaniu kontaktu z małymi i średnimi firmami w Indiach. Są ich miliony, więc to gra warta świeczki. Koncern Bezosa był wielokrotnie krytykowany za działanie na szkodę lokalnych mniejszych firm, ale według rzecznika, Amazon nie ma sobie nic do zarzucenia i działa zgodnie z oficjalnymi zaleceniami.

Jeff Bezos musi zmierzyć się z problemem. Jego firma stoi w ogniu krytyki

Amazon i jego rywal Flipkart zostali zmuszeni do zmian w prowadzeniu swoich działalności po tym, jak Indie wprowadziły nowe prawo dotyczące zasad handlu w sieci pod koniec 2018 roku. Przepisy mają stawiać bardziej na lokalnych przedsiębiorców, ale według organizacji The Confederation of All India Traders (CAIT), która zrzesza handlowców i stowarzyszenia handlowe oraz Komisji ds. Konkurencji w Indiach (CCI), Amazon może potencjalnie naruszać przepisy i dalej działać na szkodę lokalnych przedsiębiorców.

ycipk-f6pl0b

Jak powiedział sekretarz generalny CAIT - "Amazon próbuje stworzyć fałszywą propagandę, że jest prawdziwym przyjacielem handlowców, chociaż jest ich najgorszym wrogiem". Oczywiście rzecznik firmy Jeffa Bezosa oświadczył w CNBC coś zgoła przeczącemu takim poglądom - "Cieszymy się z możliwości przedyskutowania zarzutów dotyczących Amazon. Jesteśmy pewni naszej zgodności z przepisami i będziemy w pełni współpracować z CCI."

Cnbc zaznacza, że Jeff Bezos będzie chciał także spotkać się z premierem Indii Narenrą Modi czy celebrytami filmowymi z Bollywood. Jednak nie wszystkie potencjalne spotkania są potwierdzone i oficjalnie zapowiedziane opinii publicznej. Rzecznik Amazona odmówił komentarza na temat szczegółów wizyty Jeffa Bezosa. Wiemy jednak, że część zrzeszeń i firm zamierza bojkotować wizytę i nie stawić się na wydarzeniu Amazon.

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

tick Lubię to

na Facebooku


ycipk-f6pl0b

ycipk-f6pl0b
ycipk-f6pl0b