Jeff Bezos i Blue Origin coraz bliżej podboju kosmosu. Oglądaj start rakiety na żywo

Jeff Bezos i Blue Origin coraz bliżej podboju kosmosu. Oglądaj start rakiety na żywo

Jeff Bezos i Blue Origin coraz bliżej podboju kosmosu. Oglądaj start rakiety na żywo
Źródło zdjęć: © Youtube.com | Blue Origin
10.12.2019 09:13

Jeff Bezos i Blue Origin to najwięksi konkurenci Elona Muska i SpaceX, jeśli chodzi o realizację komercyjnych lotów w kosmos. Pierwszy lot statku kosmicznego wielokrotnego użytku będzie miał miejsce 10 grudnia i będzie można go śledzić na żywo online.

Podobnie jak SpaceX, Blue Origin pracuje nad rakietami wielokrotnego użytku, które pomogą nie tylko obniżyć koszty lotów zaplanowanych przez NASA na Księżyc czy Marsa. Głównym celem firmy Jeffa Bezosa jest umożliwienie lotów w kosmos prywatnym podróżnikom.

Pierwszym krokiem do realizacji tego celu będzie dzisiejszy start rakiety New Shepard w ramach suborbitalnej misji NS-1. Start został zaplanowany na 10 grudnia, o godz. 15:00 czasu polskiego i możecie oglądać na żywo na poniższym wideo:

Blue Origin ostrzega jednak, że start może zostać odwołany ze względu na niesprzyjające warunki pogodowe. Na razie jednak nic nie jest przesądzone i firma zapewnia, że obserwuje prognozę pogody na bieżąco.

Misja NS-12 oznaczać będzie dwunaste uruchomienie New Shepard przez Blue Origin i szóste użycie tego statku do lotów komercyjnych. Pierwszy lot odbył się w grudniu 2017 r., dwa kolejne w 2018 r. Ostatnie dwa loty miały miejsce w styczniu i maju tego roku.

Misja New Shepard skupi się tym razem na badaniach zleconych przez NASA oraz na przewozie ładunków prywatnych klientów. Na pokładzie znajdą się też tysiące pocztówek z odręcznymi wiadomościami napisanymi przez podopiecznych organizacji Blue Origin for the Future, której celem jest zainspirowanie dzieci do lepszego poznawania kosmosu.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)