Jednak będą trzy wersje: iPhone 7, iPhone 7 Plus i iPhone 7 Pro? Oto zdjęcia, dane, ceny i małe "ale"

Jednak będą trzy wersje: iPhone 7, iPhone 7 Plus i iPhone 7 Pro? Oto zdjęcia, dane, ceny i małe "ale"

Jednak będą trzy wersje: iPhone 7, iPhone 7 Plus i iPhone 7 Pro? Oto zdjęcia, dane, ceny i małe "ale"
Źródło zdjęć: © chip.pl
20.07.2016 14:30, aktualizacja: 08.09.2016 08:34

Mało kto wierzył, że Apple pokaże aż trzy wersje nowego iPhone'a. A jednak właśnie taki scenariusz może okazać się prawdziwy.

Jeśli śledziliście uważnie informacje, które się ostatnio u nas pojawiały, mogliście wychwycić zamieszanie związane z nazwą nadchodzącego "większego" iPhone'a. Oprócz iPhone 7 Plus pojawiało się bowiem również określenie iPhone 7 Pro, przy czym często nie wiadomo było do końca, o którym z tych modeli jest mowa. Skomplikowana wydawała się zwłaszcza sprawa podwójnego aparatu, który według wcześniejszych (jak się okazuje, bardziej trafnych) doniesień miał trafić do wersji iPhone 7 Pro, ale potem coraz częściej zaczęło się o nim mówić w kontekście iPhone'a 7 Plus. Jak to w końcu jest?

Obraz
© (fot. chip.pl)

Na szczęście zdjęcia, które wyciekły niedawno do sieci, nie pozostawiają już wiele miejsca na pomyłki i domysły. Widać na nich wyraźnie trzy różne wersje iPhone'a: 7, 7 Plus i 7 Pro. I tylko ta ostatnia wyposażona jest w podwójny moduł aparatu.

Warto w tym momencie przypomnieć najważniejsze pogłoski dotyczące podwójnego modułu aparatu. Ma on wykorzystywać dwa 12-megapikselowe sensory firmy Sony. Mówi się też, że będzie on wyposażony nawet w zoom optyczny (lub będzie ten zoom naśladował, właśnie poprzez wykorzystanie dwóch obiektywów). Jeden z modułów ma być także wyposażony w optyczną stabilizację obrazu.

Obraz
© (fot. chip.pl)

Nie zapominajmy o tym, że Apple zrezygnował ze złącza słuchawkowego. Wyraźnie widać to w materiale.

Jakich cen możemy się spodziewać? Oczywiście wysokich i co do tego nie mamy absolutnie żadnych wątpliwości. W internecie krążą plotki, że iPhone 7 32 GB (przypominamy, że według wcześniejszych doniesień Apple zrezygnował z wersji 16 GB) ma kosztować około 3200 zł, a wersja 128 GB ma być o 1 tys., zł droższa. Natomiast cena iPhone'a 7 Plus może wynosić 3700 zł za wersję 32 GB oraz 4700 zł za 128 GB. Pozostaje tylko pytanie: czy na pewno iPhone 7 będzie nazywać się iPhone 7 i dlaczego na zdjęciach z tyłu widzimy literkę "s"?

słk / lop

WP / chip

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (45)