Jedna krytyczna i siedem istotnych luk w Windows

Jedna krytyczna i siedem istotnych luk w Windows

Jedna krytyczna i siedem istotnych luk w Windows
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
14.01.2015 13:21, aktualizacja: 15.01.2015 12:45

Jak w każdy drugi wtorek miesiąca, również i ten był dniem, w którym Microsoft opublikował aktualizacje do swojego oprogramowania, eliminujące wykryte błędy i usterki. Internet Explorerowi tym razem się upiekło.

W tym miesiącu Internet Explorer nie otrzymał żadnej aktualizacji. Pojawiła się co prawda poprawka dla tej przeglądarki, ale tylko pośrednio. Ma ona bowiem załatać dziewięć luk, wykrytych w wtyczce Adobe Flash.

W usłudze Windows Update pojawiło się w sumie osiem łatek. Jedna została oznaczona jako "krytyczna", a reszta jako "istotne". Ta pierwsza usuwa błąd w serwerze Telnet, który pozwalał cybeprzestępcom na przejęcie kontroli nad atakowanym komputerem za pomocą specjalnie przygotowanych pakietów wysyłanych na telnetowy port. Telndet znajduje się w systemie Windows Server 2003 i jest domyślnie wyłączony.

Dwie aktualizacje dotyczą usterki w przydzielaniu uprawnień aplikacjom, którą wykryła i zgłosiła firma Google. Jedna naprawia problem w module zgodności aplikacji, drugi w usłudze profili użytkownika. Inne usterki, jakie naprawiono, dotyczącą modułów sieciowych, mechanizmu zgłaszania błędów, sterowników i mniej istotnych składników Windows.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Windows 7: od dziś koniec wsparcia technicznego

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)