JavaFX - Silverlight i Flash mają nowego konkurenta?

JavaFX - Silverlight i Flash mają nowego konkurenta?

JavaFX - Silverlight i Flash mają nowego konkurenta?
01.08.2008 13:01, aktualizacja: 01.08.2008 14:54

Sun Microsystems udostępniło pierwszą wersję testową środowiska JavaFX, które ma służyć do tworzenia oraz uruchamiania nowoczesnych, interaktywnych aplikacji internetowych.

W skład JavaFX wchodzi oprogramowanie do uruchamiania aplikacji oraz rzecz jasna odpowiednia platforma programistyczna dla nowej technologii, oparta na języku JavaFX Script. Oprogramowanie pozwala na umieszczanie grafiki 2D oraz 3D, plików audio i wideo oraz animacji w aplikacjach napisanych z użyciem JavaFX.

Trzeba pamiętać, że przyszłość nowej technologii Sun Microsystems nie rysuje się bynajmniej w różowych barwach. Powszechnie wykorzystywany Flash oraz zdobywająca coraz większą popularność platforma Silverlight koncernu Microsoft mogą utrudnić dalszy rozwój tego projektu.

Warto wspomnieć o dodaniu do pakietu JavaFX narzędzia o nazwie Project Nile, którego zadaniem jest eksport z poziomu programów Adobe Photoshop oraz Adobe Illustrator. To z pewnością krok w dobrą stronę, który może pomóc w rozwoju nowej technologii Sun Microsystems.

Więcej informacji: JavaFX

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)