Trwa ładowanie...
d3u56o4
Wiadomości

Japonia chce wysłać człowieka na Księżyc

Japońska agencja kosmiczna (JAXA) zamierza również razem z NASA wybudować stację kosmiczną na orbicie Księżyca. Kolejnym celem współpracy może być Mars.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Japonia chce wysłać człowieka na Księżyc
(iStock.com, Fot: SergeyDV)
d3u56o4

Załogowa misja na Księżyc, przeprowadzona przez japońską agencję kosmiczną, ma być zrealizowana do 2030 roku. Pierwsze, bardziej konkretne informacje na ten temat, JAXA ujawni już w 2018 roku.

Stacja kosmiczna na orbicie Księżyca, będąca wynikiem współpracy JAXA i NASA, ma powstać w 2025 roku.

A czy wiesz, po co wysyła się zwierzęta w kosmos? Obejrzyj wideo:

“Jest to jeden z elementów amerykańskiego planu wysłania człowieka na Marsa - informują japońskie media. W marcu Kongres USA przyjął ustawę zakładającą wysłanie załogowej misji na Marsa w 2033 roku” - przypomina PAP.

d3u56o4

Wyścig trwa, bo podobne plany mają Chińczycy i Europejczycy. Reprezentanci Chin i Europejskiej Agencji Kosmicznej rozmawiali o współpracy w budowie bazy ludzkiej na Księżycu. Chiny zresztą bardzo poważnie podchodzą do tematu eksploracji kosmosu, co nie podoba się Stanom Zjednoczonym. I właśnie dlatego już padają propozycje, by Amerykanie stworzyli własny korpus kosmiczny.

Podbój kosmosu to nie tylko rywalizacja mocarstw. Ambitne plany związane z Księżycem ma również miliarder Elon Musk. Gdy w przyszłym roku JAXA ujawni pierwsze szczegóły związane z ich załogową misją, SpaceX... wyśle ludzi w podróż dookoła Księżyca. Start ma mieć miejsce w drugim kwartale 2018 z Przylądka Canaveral, a w kapsule okrążającej Księżyc znajdą się kosmiczni turyści, którzy za wyprawę zapłacili z własnej kieszeni.

Jednak ważniejszym celem dla Muska jest Mars. Załogowa misja na planetę planowana jest już na 2024 r. Jedno jest pewne - kosmiczny wyścig znowu trwa.

d3u56o4

Podziel się opinią

Share
d3u56o4
d3u56o4
Więcej tematów