Jak trwale usunąć dane z dysku twardego? Prosty sposób

Jak trwale usunąć dane z dysku twardego? Prosty sposób

Jak trwale usunąć dane z dysku twardego? Prosty sposób
Źródło zdjęć: © zdjęcie producenta
03.04.2012 15:15, aktualizacja: 03.04.2012 15:30

Nie od dziś wiadomo, że za sprawą polecenia "Usuń" w systemie Windows twoje dane bezpowrotnie nie znikną. Nawet jeśli opróżnisz "Kosz", nadal będzie można je odzyskać. Co w sytuacji, gdy twoje pliki nie mogą trafić w niepowołane ręce?

Hardwipe to darmowe narzędzie dla systemu Windows umożliwiające trwałe usuwanie danych. Wspiera główne schematy kasowania, takie jak GOST R 50739-95, DOD 5220.22-M i Schneier & Gutmann. Pozwala czyścić dyski twarde i przenośne nośniki, takie jak pamięci flash USB. Narzędzie może być przydatne, gdy chcemy pozbyć się wrażliwych danych, np. firmowych dokumentów.

Program pozwala czyścić zarówno całe dyski, jak i pojedyncze pliki, a także wolną przestrzeń dyskową. Przydatną funkcją jest możliwość ustawienia automatycznego wyłączenia komputera, po zakończeniu procesu kasowania danych. Zaletą Hardwipe jest łatwa obsługa. Program integruje się z systemem operacyjnym, a jego funkcje dostępne są z poziomu menu kontekstowego.

Hardwipe współpracuje z systemami Windows XP (SP2), Vista, 7 i 8. Program można pobrać z naszego działu z plikami, klikając na przycisk poniżej.

SW

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (121)