Jak sprawdzić kto mnie obserwuje na Facebooku?

Jak sprawdzić kto mnie obserwuje na Facebooku?
Źródło zdjęć: © Fotolia | Sondem
Arkadiusz Stando

04.06.2019 17:39

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jak sprawdzić, czy ktoś mnie obserwuje na Facebooku? W niektórych przypadkach można to zrobić, w innych nie. Tłumaczymy, jak to sprawdzić.

Kto obserwuje mnie na Facebooku? - Takie pytanie mógł sobie zadać każdy z was chociaż raz. Aby to sprawdzić, można skorzystać z kilku sposobów.

Jednym z nich jest wejście na własny profil i znalezienie działu "Znajomi". Dalej poszukujemy kategorii "Obserwujący". Jeśli nie ma takiej opcji na naszym profilu, oznacza to, że nie jesteśmy obserwowani przez nikogo spoza grupy naszych znajomych. Lub po prostu wyłączyliśmy tę opcję w ustawieniach.

Obserwujących możemy podzielić na dwie grupy:
Obserwujący z grona znajomych, którzy widzą nasze posty i polubienia w swoich aktualnościach
Obserwujący treści publiczne– takie osoby widzą jedynie te wydarzenia i aktywności związane z nami, które zdecydujemy się udostępnić wszystkim użytkownikom.

Kto odwiedzał mój profil na Facebooku?

Chociaż teoretycznie nie ma sposobu, aby sprawdzić wizyty na naszym profilu Facebookowym, to istnieje pewien trick, który pozwoli wam chociaż trochę to zweryfikować. Czasami niektórzy użytkownicy zamiast dodać nas do "obserwowanych", czyli w metodzie opisywanej wcześniej, wolą robić to anonimowo.

Ale ta anonimowość jest bardzo wątpliwa. I chociaż Facebook wam tego nie potwierdzi, wystarczy przetestować własnoręcznie poniższą teorię. Facebook będzie wam wyświetlać osoby odwiedzające wasz profil w rubryce "Osoby, które możesz znać".

Część z wyświetlanych tam użytkowników to oczywiście znajomi znajomych, ale czasami Facebook zasugeruje wam zupełnie obcą osobę. Istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że ten użytkownik przeglądał wasz profil więcej niż raz. A im więcej razy się pojawi, tym większa pewność, że was "podgląda".

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (4)
Zobacz także