WP
Czyj to numer telefonu? Podpowiadamy, jak sprawdzić

Czyj to numer telefonu? Podpowiadamy, jak sprawdzić

Niełatwo sprawdzić nieznany numer telefonu. Okazuje się jednak, że istnieją w sieci serwisy, w których można za darmo - i większości wypadków skutecznie - sprawdzić, kto dzwonił. Jest tylko jeden haczyk.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
WP

Dzwonek telefonu, patrzysz na ekran, a tam nieznany numer – „odbierać, a może nie, może to znów te piekielne garnki?” Wielu z nas zapewne stanęło przed takim dylematem. W czasach, kiedy nie było ustawy o ochronie danych osobowych, nie było takich problemów - można było zajrzeć do książki telefonicznej bądź zadzwonić na numer 913. Obecnie sprawa nie jest już taka prosta.

Oczywiście istnieją w sieci polskie serwisy, w których użytkownicy ostrzegają się nawzajem przed podejrzanymi kontaktami. Po wpisaniu numeru telefonu można sprawdzić też do jakiej firmy windykacyjnej należy bądź jakie produkty próbuje wcisnąć rozmówcy telemarketer. Jednak opierają się one jedynie na tym, jaki numer dodadzą użytkownicy i co się pojawi w komentarzach, a te mogą być sprzeczne.

WP

Jak skutecznie sprawdzić numer telefonu?

Okazuje się, że prócz naszych rodzimych serwisów istnieją znacznie skuteczniejsze narzędzia. Jedno z nich to serwis www.truecaller.com, który podobno dysponuje bazą aż trzech miliardów numerów telefonów z całego świata. Jedyne czego trzeba, to konto Google bądź Microsoft, dzięki któremu logujemy się na stronie i już można sprawdzać do woli, kto do nas dzwoni. Po zalogowaniu na stronie wprowadzamy szukany numer telefonu i gotowe - wiemy kto do nas dzwonił.

truecaller.com
Podziel się

Aby sprawdzić działanie serwisu, założyliśmy nowe konto Google, aby było pozbawione kontaktów. Ciekawe, że sprawdzaliśmy wiele numerów telefonów i prawie za każdym razem serwis wiedział, czyj numer wprowadzamy.

WP

Skąd Truecaller zna numer do mojej mamy? Właśnie w logowaniu za pomocą konta z kontaktami tkwi cała tajemnica serwisów takich jak Trucaller. Chodzi o to, że w czasie procesu logowania każdy użytkownik zezwala na dostęp do swowjej książki telefonicznej i właśnie stąd serwis czerpie wiedzę o numerach telefonów wielu abonentów.

Jak się okazuje, Truecaller nie jest jedyną witryną w sieci, która oferuje takie usługi. Na identycznych zasadach działa serwis Sync.me, który podobnie jak Truecaller jest również aplikacją na telefon. Zadaniem obu programów jest pokazywać w czasie rzeczywistym, kto dzwoni na numer urządzenia, w którym aplikacja jest zainstalowana.

Pamiętajcie, jeśli chcecie korzystać z usług takich serwisów jak Truecaller oraz Sync.me warto założyć dodatkowe konto Google’a, które nie jest połączone z waszą skrzynką kontaktową. Przyda się ono nie tylko w przypadku sprawdzania nieznanego numeru telefonu, ale również w wielu innych przypadkach.

Polub WP Tech
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP