WP

Jak usunąć konto na Badoo?

Portale randkowe takie jak Badoo cieszą się ogromną popularnością nie tylko w Polsce, ale także na całym świecie. Nic dziwnego: nawiązywanie luźnych znajomości czy szukanie miłości swojego życia w internecie jest łatwe, proste i przyjemne. Nierzadko jednak tracimy ochotę na zawieranie takowych znajomości i chcemy pozbyć się swojego profilu. Podpowiadamy więc, jak to zrobić na przykładzie Badoo.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Usuwanie konta na Badoo bywa bardzo uporczywe
Usuwanie konta na Badoo bywa bardzo uporczywe (Fotolia, Fot: pseudopixels)
WP

Co to jest Badoo?

Badoo to serwis społecznościowy utworzony w 2006 roku, przeznaczony do zawierania znajomości towarzyskich. Dzięki niemu możemy przeglądać profile interesujących nas osób i pisać z nimi na czacie. Przy zakładaniu konta trzeba podać kilka informacji o sobie oraz wstawić wybrane zdjęcia.

Badoo nie jest portalem całkowicie darmowym. W wersji bezpłatnej możemy rozmawiać co najwyżej z 10 osobami dziennie. Wersja płatna Badoo natomiast oferuje np. wyświetlanie naszych zdjęć na górze strony, daje także możliwość zawierania kontaktów z osobami, które chcą nas poznać (funkcja "chcą Cię poznać") czy wyświetla nasz profil na pierwszej stronie.

WP

Badoo – kontrowersje

Badoo jest bardzo popularnym portalem randkowym w Polsce, jednakże jego polityka wywołuje bardzo często niepochlebne opinie. Przede wszystkim dlatego, że serwis ten nachalnie namawia do dokonania płatności i skorzystania z funkcji premium, a niekiedy automatycznie wysyła do znajomych użytkownika zaproszenia w jego imieniu. Co więcej siedziba serwisu Badoo znajduje się w Wielkiej Brytanii, zatem kontakt z administratorami jest utrudniony, zwłaszcza dla użytkowników z Polski. Wszelkie reklamacje lub próby uzyskania zadośćuczynienia, czy nawet odpowiedzi na pytanie, spełzają niekiedy na niczym.

Badoo funkcjonuje również jako aplikacja na Facebooku i często bez naszej wiedzy wykrada dane osobowe bądź automatycznie zakłada konto i ściąga zdjęcia z facebookowego profilu.

WP

Jak usunąć profil na Badoo?

Aby usunąć swój profil na Badoo, musimy zalogować się na swoje konto, a następnie wejść na jego właściwą stronę. Potem należy kliknąć swoje imię, które znajduje się w lewym, górnym rogu okna.

W prawym górnym rogu znajduje się ikona kola zębatego. Klikamy w nią, a wtedy wyświetlą się "Ustawienia".

WP

W oknie ustawień profilu na Badoo, na samym dole, znajduje się szary link "Usuń konto".

W tym momencie serwis będzie próbował nas zatrzymać, wyświetlając różne propozycje oraz prosząc o podanie powodu i ponowne wpisanie hasła (co trzeba uczynić). My jednak konsekwentnie musimy klikać polecenie "Usuń konto" bądź "Dalej".

Zaleca się, aby przez 30 dni nie logować się ponownie.

Polub WP Tech
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP