Jak płacić telefonem? Czy to jest bezpieczne?

Jak płacić telefonem? Czy to jest bezpieczne?

Jak płacić telefonem? Czy to jest bezpieczne?
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
30.06.2016 12:04, aktualizacja: 18.07.2016 11:27

Czy istnieje przedmiot, bez którego nie wychodzimy z domu? Nie licząc kluczy, kiedyś był to portfel. Dziś, po portfel nie musimy się już wracać, ponieważ z powodzeniem zastępuje go smartfon.

Dzięki nowoczesnym usługom wprowadzanym przez operatorów telefonii komórkowej, nie musimy się już przejmować brakiem banknotów w kieszeni. Nasze pieniądze są zawsze z nami i to dokładnie tam, gdzie tętni życie towarzyskie, praca i różne formy rozrywki –. w smartfonie. Portfel wypchany kartami lub gotówką powoli staje się reliktem przeszłości.

O portfelach –. jeśli tylko chcą – mogą już zapominać klienci Orange. Ten operator wprowadził w Polsce innowacyjną usługę NFC Pass. Pozwala ona korzystać ze smartfona dokładnie w taki sam sposób, jak ze zbliżeniowej karty płatniczej. Można więc zetknąć go z terminalem i zapłacić za jakiś drobiazg lub większe zakupy, choć powyżej 50 złotych płatność zatwierdzamy klasycznym kodem PIN.

Wszystko działa na dokładnie takiej samej zasadzie jak karty bezstykowe. Smartfon, korzystając z technologii NFC (near field communication) oraz specjalnej aplikacji do komunikowania się z bankiem, zastępuje kartę. Nie traci przy tym nic ze swojej funkcjonalności. Taka karta wciąż umożliwia urządzeniu komunikowanie się ze światem. Wspiera przy tym inne nowe technologie, takie jak LTE. Możemy więc dzięki niej cieszyć się także dostępem do najszybszego oferowanego obecnie internetu bezprzewodowego.

W płatnościach elektronicznych ważne jest oczywiście bezpieczeństwo. Zadbano jednak i o to. Smartfon wykorzystujący NFC Pass jest chroniony dokładnie tak dobrze jak bezstykowa karta płatnicza. Ty po prostu nie musisz się przejmować dodatkowymi przedmiotami, które nosisz ze sobą. Przy okazji warto także rozwiać mit o złodziejach krążących w komunikacji miejskiej, którzy mają ze sobą terminale i w tłoku próbują nimi wymuszać drobne płatności na nieświadomych pasażerach. To medialna bajka, która nie ma nic wspólnego z rzeczywistością. Naturalnie, podobnie jak w przypadku zgubienia karty płatniczej zgłaszasz się do banku, tak w przypadku utraty smartfona z obsługą płatności powinieneś szybko odezwać się do operatora. Poza tego typu sytuacjami twoje pieniądze będą jednak całkowicie bezpieczne.

Polacy, jak mało który naród na świecie, uwielbiają ułatwiające życie nowinki technologiczne. NFC Pass to zdecydowanie jedna z nich. Warto wypróbować ją już teraz i przekonać się, o ile prostsze i bardziej stylowe staje się dzięki niej życie. Mężczyźni zapominają o nieeleganckich kieszeniach wypchanych grubym portfelem, a kobiety o nerwowym poszukiwaniu portmonetki w torbie przy sklepowej kasie. Do płatności wystarczy przecież smartfon.

Artykuł powstał we współpracy z Orange.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie