Jak kupować na Gearbest? Wyjaśniamy, jak robić tam zakupy

Jak kupować na Gearbest? Wyjaśniamy, jak robić tam zakupy

Jak kupować na Gearbest? Wyjaśniamy, jak robić tam zakupy
Źródło zdjęć: © Gearbest
22.11.2019 20:37

W Polsce bardziej popularny jest Aliexpress, ale chiński Gearbest to także jeden z największych sklepów internetowych na świecie. Tłumaczymy, jak zrobić w nim zakupy.

Dziś Gearbest na pierwszy rzut nie przypomina chińskiego, niedostępnego dla Polaków sklepu. To dlatego, że serwis jest w całości po polsku. Robienie zakupów z kraju nie jest więc wielkim problemem, tym bardziej, że Gearbest wyświetla ceny produktów także w polskiej walucie. Od razu wiemy dokładnie, ile zapłacimy. Choć jak widać robienie zakupów na Gearbest nie różni się od transakcji na znanych nam polskich i europejskich stronach, to na wszelki wypadek podpowiemy, czego się spodziewać.

Jak kupować na Gearbest - sposoby płatności

Gearbest na swojej stronie internetowej wyjaśnia, że do realizacji bezpiecznych płatności online firma stosuje zazwyczaj serwis PayPal. Za pośrednictwem serwisu PayPal akceptowane są karty MasterCard, VISA, American Express, Cashu, Webmoney, Boleto, Discover oraz przelewy bankowe (karty debetowe) czy serwis znany w Polsce: Przelewy24. Nie zawsze istnieje, jak w wielu polskich sklepach, opcja płatności za pobraniem. Wyjątkiem są produkty posiadające oznaczenie COD.

Zakupy na Gearbest - czas dostawy

Czas dostawy zależy od danego sprzedawcy, a także miejsca, z którego wysyłany jest produkt. Wpływ rzecz jasna ma także rozmiar produktu. Szczegółowe informacje na temat ceny są widoczne podczas składania zamówienia.

Istnieją 4 różne metody wysyłki: niepolecona, polecona, priorytetowa (Priority Line) oraz polecona dostarczana przez kuriera (Expedited). Wysyłka z magazynu zlokalizowanego najbliżej adresu dostawy jest szybsza. Produkt może zostać objęty dodatkowymi opłatami.

Poza tym zamówienie na Gearbest nie różni się specjalnie od zakupów w polskich sklepach. Po wciśnięciu przycisku "przejdź do kasy" wprowadzamy dane dotyczące dostawy, a następnie sposób płatności. Po złożeniu zamówienia możemy śledzić je na swoim koncie Gearbest.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)