WP

Gearbest: ogromny wyciek danych z chińskiego internetowego sklepu

W Polsce bardziej popularny jest Aliexpress, ale chiński Gearbest to także jeden z największych sklepów internetowych na świecie. Jeżeli robiliście tam zakupy, wasze dane mogły wyciec.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Gearbest.com: wyciek danych z chińskiego sklepu
Gearbest.com: wyciek danych z chińskiego sklepu (Gearbest.com)
WP

Jak pisze serwis Zaufana Trzecia Strona, powołując się na TechCrunch, w internecie znaleźć można bazę danych klientów chińskiego sklepu Gearbest.

Składa się z takich informacji jak "imię, nazwisko, adres e-mail, numer telefonu, adres dostawy, adres IP, data urodzenia, nazwy zakupionych przedmiotów, a także w niektórych przypadkach numer dokumentu tożsamości klienta" - czytamy na ZTS.

Zobacz też: Cybersejf - jak stworzyć bezpieczne hasło?

WP

Baza już zawiera półtora miliona rekordów. Na tym się nie kończy, bo ciągle dochodzą kolejne informacje na temat klientów chińskiego sklepu.

Czytaj też: Największy wyciek danych w historii. Ukradziono aż 773 miliony maili

Czy doszło do ujawnienia haseł? Nie wiadomo. Źródło informujące o wycieku uważa, że w bazie były hasła klientów. Jednak nie mamy pewności, czy były to całe hasła i czy udostępniono zabezpieczenia wszystkich kupujących, którzy znaleźli się w bazie.

WP

Czytaj też: Kolejny wyciek danych z Google+. Tym razem luka dotyczyła 52,5 miliona użytkowników

Na wszelki wypadek warto zmienić hasło w sklepie, jeśli kiedykolwiek robiliście tam zakupy. I pamiętać o tym, aby nie posiadać takiej samej kombinacji w różnych serwisach. Gdy dochodzi do wycieku haseł, w ręce przestępców wpada klucz, dzięki któremu mogą dostać się do wielu naszych kont. I wyrządzić znacznie większe szkody.

Polub WP Tech
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP