Jak działają złodzieje kont MMORPG

Jak działają złodzieje kont MMORPG

Jak działają złodzieje kont MMORPG
Źródło zdjęć: © komputerswiat.pl
03.11.2010 13:57, aktualizacja: 03.11.2010 14:29

Każde konto można wyczyścić - niekoniecznie to bankowe. Równie mocno narażeni są gracze w popularne gry MMORPG. Życie maga - nocnego elfa nie jest lekkie. Miesiącami przemierza połacie kraju Azeroth...

Każde konto można wyczyścić - niekoniecznie to bankowe. Równie mocno narażeni są gracze w popularne gry MMORPG.

Życie maga - nocnego elfa nie jest lekkie. Miesiącami przemierza połacie kraju Azeroth, pokonując złoczyńców i wykonując dobre uczynki. Jednak pewnego ranka zauważa, że niecni złodzieje opróżnili jego wypełnione złotem kieszenie, kradnąc przy tym również magiczną szatę, czarodziejską różdżkę, a nawet bieliznę.

Ulubiona gra RPG może się przerodzić w gorzką porażkę: internetowi oszuści coraz częściej kradną całe postaci albo okradają wirtualnych wojowników świata fantasy z ważnych przedmiotów. Przedstawimy wam kulisy tych działań i poradzimy, jak się przed nimi chronić.

Lukratywne interesy

Z najnowszego badania firmy Kaspersky Lab wynika, że codziennie mają miejsce ponad trzy miliony ataków na konta internetowych graczy. Gdy tylko pojawia się nowa gra, wzrasta liczba trojanów. I tak w pierwszym półroczu 200. roku firma Kaspersky odnotowała skokowy wzrost liczby trojanów.

Spieniężanie złota na aukcji

Kiedy oszust raz już zdobył dane logowania, to natychmiast wchodzi na konto ofiary i zmienia hasło. Zanim ofiara złoży reklamację u operatora gry, jego figura zostanie już obrabowana ze wszystkich przedmiotów. Wyposażenie można sprzedać innym graczom za wirtualne pieniądze, które z kolei mają wartość żywej gotówki: na aukcjach internetowych 20 000 sztuk wirtualnego złota WoW zmienia właściciela za około 80 złotych.

Co mogą zrobić ofiary? Poszkodowani powinni skontaktować się z producentem gry. Z reguły szybko odzyskują wtedy dostęp do swojego konta i skradzionego wyposażenia.

Bezpieczna gra

Nie tylko gracze online powinni wziąć sobie te rady do serca:

- Ochronę przed starymi i nowymi trojanami oferują tylko aktualne wersje programów antywirusowych i pakiety zabezpieczające.
- Stron logowania nigdy nie wolno otwierać z linków w wiadomościach e-mail. Adresy internetowe wpisujmy bezpośrednio w przeglądarce.
- W Windows wciąż pojawiają się luki w zabezpieczeniach. Dlatego funkcja aktualizacji automatycznych powinna być włączona.
- Wiele trojanów wykorzystuje luki w zabezpieczeniach popularnych programów takich jak Adobe Flash Player albo QuickTime. Dlatego również te programy muszą być zawsze zaktualizowane.

Polecamy w wydaniu internetowym komputerswiat.pl: Superkomputer po rosyjsku. Musisz to zobaczyć

Obraz
Źródło artykułu:Komputer Świat
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (38)