Trwa ładowanie...
dya5j46

Izrael: Naruszenie zawieszenia broni. Ataki na Strefę Gazy wznowione

Ministerstwo obrony Izraela informuje o wznowieniu lotniczych ataków na terrorystyczne cele zlokalizowane w Strefie Gazy. Jest to odwet za kolejne pociski wystrzelone w kierunku Izraela.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zawieszenie broni zostało zerwane
Zawieszenie broni zostało zerwane (East News, Fot: MAHMUD HAMS)
dya5j46

Izrael atakuje Strefę Gazy pomimo zawartego w czwartek (14.11) zawieszenia broni. Porozumienie obowiązywało od 5.30 rano czasu lokalnego (czyli 4.30 w Polsce).

Izrael: Krótkotrwałe zawieszenie broni

W negocjacjach związanych z zawieszeniem broni uczestniczył wysłannik ONZ ds. Bliskiego Wschodu Nikołaj Mładenow oraz przedstawiciel egipskiej dyplomacji. Strony zobowiązały się do "utrzymania pokojowego charakteru manifestacji przeciwko izraelskiej blokadzie, jakie od wielu miesięcy organizowane są w Strefie Gazy", jak w rozmowie z AFP zaznaczał dyplomata z Egiptu.

dya5j46

Izrael: Ataki na Strefę Gazy

Wznowienie izraelskich ataków na Strefę Gazy jest reakcją na wystrzelenie pięciu pocisków w kierunku Izraela. Zawieszenie broni obowiązywało więc jeden dzień.

- Izrael skrzywdzi każdego, kto spróbuje go skrzywdzić – ostrzegał minister spraw zagranicznych i ds. służb specjalnych Izraela już po zawarciu porozumienia.

dya5j46

Izrael: geneza

Cała sytuacja zaostrzyła się po tym, jak izraelska armia w precyzyjnym ataku lotniczym w Strefie Gazy zabiła Bahu Abu Al.-Attę, czyli jednego z głównych dowódców Palestyńskiego Islamskiego Dżihadu.

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco


dya5j46

dya5j46
dya5j46