ISIS ostrzega koronawirusem. Wyznawcy mają zrezygnować z podróży do Europy i zaufać Allahowi

ISIS ostrzega koronawirusem. Wyznawcy mają zrezygnować z podróży do Europy i zaufać Allahowi

ISIS ostrzega koronawirusem. Wyznawcy mają zrezygnować z podróży do Europy i zaufać Allahowi
Źródło zdjęć: © East News | AP/Associated Press/East News
Karolina Modzelewska
16.03.2020 09:40, aktualizacja: 16.03.2020 10:04

ISIS wydało oficjalne zalecenia dla swoich wyznawców w związku z koronawirusem. W komunikacie można znaleźć wzmiankę o zakrywaniu ust podczas ziewania oraz kichania, ale też o zaufaniu do Allaha i "szukania w nim schronienia przed chorobami".

Jak donosi Homeland Security Today, ISIS w cotygodniowym biuletynie organizacji informuje o środkach bezpieczeństwa w czasach pandemii. Zamiast jak zazwyczaj zachęcać swoich zwolenników do przeprowadzania ataków m.in. w Europie, odradza im takie działanie. "Zdrowi nie powinni wkraczać do kraju epidemii, a osoby dotknięte chorobą nie powinny z niego wyjeżdżać".

Koronawirus: Zalecenia zdrowotne od ISIS

Amerykańskie media informują również, że ISIS opublikowało porady zdrowotne. Państwo Islamskie zaleca „zaufać Bogu i szukać w Nim schronienia przed chorobami” oraz „zakryć usta podczas ziewania i kichania”. ISIS wspomina także o częstym myciu rąk.

Państwo Islamskie ostrzega swoich zwolenników, aby osoby, które uważają, że mogły się zarazić koronawirusem, trzymały się z daleka od obszarów kontrolowanych przez organizacje. Dzięki temu zachowają zdrowie innych i wypełnią święty obowiązek unikania chorób i ochrony przed nimi.

Koronawirus boską karą

Biuletyn al-Naba od samego początku publikował informacje o koronawirusie. Wcześniej nazywał go boską karą za chińskie traktowanie muzułmanów ujgurskich. Jego redaktorzy wyrażali obawy, że to właśnie członkowie muzułmańskiej mniejszości ujgurskiej w Chinach mogą przyczynić się do rozprzestrzenienie choroby na terenach podlegających ISIS. W najnowszym biuletynie redaktorzy przedstawiają pandemię jako problem dotykający świata zewnętrznego.

Do tej pory odnotowano niewielką liczbę przypadków zachorowania na koronawirusa w państwach afrykańskich, gdzie działa ISIS. Należy jednak pamiętać, że wojny trwające w Syrii i Jemenie utrudniają prowadzenie rzetelnych statystyk.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)