Iran zniósł blokadę telefonii komórkowej

Iran zniósł blokadę telefonii komórkowej

Iran zniósł blokadę telefonii komórkowej
03.07.2009 16:24

Władze Iranu zniosły w czwartek blokadę sieci telefonii komórkowej, a
przede wszystkim możliwości nadawania krótkich wiadomości tekstowych (SMS) - podała BBC powołując
się na irańskie media. Wciąż jednak pojawiają się problemy techniczne.

Władze Iranu zniosły w czwartek blokadę sieci telefonii komórkowej, a przede wszystkim możliwości nadawania krótkich wiadomości tekstowych (SMS) - podała BBC powołując się na irańskie media. Wciąż jednak pojawiają się problemy techniczne.

Obecnie dostarczane są wiadomości tekstowe, wysłane przed około trzema tygodniami - pisał Tambak, irański portal internetowy związany z konserwatystami. Wielu odbiorców dostało też kilkakrotnie tę samą wiadomość.

Konserwatywny dziennik "Hamszahri" popierał wyłączenie w całym Iranie możliwości wysłania SMS-ów, podkreślając, że przyniosło to spokój.

Natomiast przywoływany przez portal Farda News deputowany do irańskiego parlamentu Mostafa Kavakabian zwracał uwagę, że zablokowanie SMS-ów wyrządziło wielkie szkody w gospodarce. Zwrócił się więc do parlamentu o dochodzenie w tej sprawie.

Ograniczenie telekomunikacyjne nałożono, gdy na ulicach Teheranu doszło do masowych protestów. Za pomocą SMS-ów i internetowych portali społecznościowych Irańczycy umawiali się na manifestacje.

Pokonany przez irańskiego prezydenta Mahmuda Ahmadineżada kandydat opozycji Mir-Hosejn Musawi zaapelował do rządu o zaprzestanie zakłócania sieci telefonicznych i internetu. Problemy z łącznością wystąpiły już na dzień przed głosowaniem, a więc 11 czerwca.

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)