Trwa ładowanie...

Iran. Z powodu zamieszek rząd wyłącza internet. Tylko nieliczni mają dostęp

Iran wymierza karę protestującym. Aby zakończyć zamieszki w kraju, władze postanowiły wyłączyć internet. W ten sposób chcą utrudnić komunikację uczestników protestu.

Share
Iran. Z powodu zamieszek rząd wyłącza internet. Tylko nieliczni mają dostępŹródło: ATTA KENARE/AFP/East News
d4257mw

Iran po raz kolejny stosuje podobną taktykę. Dwa lata temu zablokowano dostęp do komunikatorów internetowych, takich jak Telegram, czy nawet Instagram. Tym razem władze posunęły się o krok dalej. Praktycznie cała sieć przestała działać, pozostawiając dostęp jedynie niektórym użytkownikom.

Iran - zamieszki przez podwyżki cen

Internet nie działa, a zagraniczne połączenia głosowe są monitorowane. Media informują, że istnieją zaledwie niewielkie przestrzenie, w których można korzystać z sieci. W ten sposób władze chcą utrudnić komunikację między protestującymi, oraz zmniejszyć ilość przepływu zdjęć i filmów do sieci. Tak, aby świat dowiedział się jak najmniej.

W ten sposób władze Iranu próbują stłamsić protestujących. Zamieszki na ulicach Iranu rozpoczęły się po ogromnych podwyżkach cen paliwa w kraju. Ceny zostały podniesione nawet o 50 proc. W wyniku zamieszek w mieście Sirdżan zginęła jedna osoba. Amerykanie wyrazili potępienie w stosunku do użycia siły przez Irańskie władze.

Zobacz też: USS Boxer strącił irańskiego drona. Amerykanie użyli niepozornej broni

Protestujący palą samochody, kosze na śmieci i wszystko co stanie na ich drodze. Wczoraj w ogniu stanął także jeden z urzędów w Teheranie. Władze podniosły ceny benzyny argumentując, że środki uzyskane z podwyżek cen paliw będą przeznaczone na pomoc 18 milionom biednych rodzin.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
d4257mw

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4257mw
d4257mw
Więcej tematów