Iran grozi Stanom Zjednoczonym. "Mamy tajną broń i zatopimy wasze okręty"

Iran grozi Stanom Zjednoczonym. "Mamy tajną broń i zatopimy wasze okręty"
Źródło zdjęć: © AFP | BRIAN WILBUR
Arkadiusz Stando

27.05.2019 09:59, aktual.: 27.05.2019 10:22

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Iran jest w stanie zatopić amerykańskie okręty wysłane do regionu Zatoki Perskiej za pomocą rakiet i "tajnej broni" - powiedział irański generał. Inny ze starszych wojskowych stwierdził że amerykanie będą racjonalni i nie doprowadzą do wojny.

Amerykanie oficjalnie przyznali się do rozmieszczenia ponad 1500 żołnierzy w rejonie Zatoki Perskiej. Nie padło oczywiście żadne słowo o potencjalnej inwazji na Iran. Amerykanie uznali, że trzeba wzmocnić bezpieczeństwo w rejonie Bliskiego Wschodu.

Iran zareagował na rozmieszczenie wojsk USA w różny sposób. W mediach wypowiadał się między innymi doradca irańskiego dowództwa wojskowego gen. Morteza Korbani.

"Ameryka (…) wysyła dwa okręty wojenne w ten region. Jeśli zrobią najmniejszą głupotę, wyślemy te statki na dno morza wraz z ich załogą i samolotami za pomocą dwóch pocisków lub dwóch sztuk nowej tajnej broni" – ostrzegł Korbani.

Natomiast inny generał wypowiedział się w zupełnie inny sposób. "Wierzymy, że racjonalni Amerykanie i ich doświadczeni dowódcy nie pozwolą, by radykalne elementy doprowadziły ich do sytuacji, z której trudno byłoby się wydostać, i dlatego nie rozpoczną wojny - powiedział zastępca dowódcy irańskiej armii generał brygady Hassan Seifi.

Wypowiedzi irańskich wojskowych można interpretować na różny sposób. Ale najpewniej jest to zwykła zagrywka w celu odstraszenia Stanów Zjednoczonych, aby uniknąć konfliktu. Wojna nikomu nie będzie na rękę. Być może to też odpowiedź na ostatni pokaz amerykańskiej bomby.

Źródło: RP.pl

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (217)